TEST
Společnost Baidu, Inc. zazářila na veletrhu CES - FXGlobal
cover

Společnost Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU) letos zazářila na veletrhu CES v Las Vegas, kde se pochlubila pokroky svého vyvinutého systému Apollo 2.0. Tento systém slouží jako autopilot pomocí programu navigace na velkém LCD panelu, který zobrazuje široký pohled ve směru jízdy až mimo viditelný obzor řidiče. Tento systém Apollo společnost Baidu, Inc. zveřejnila poprvé v dubnu loňského roku, kdy jej společnost uvedla jako otevřenou platformu pro vývojáře autonomního řízení vozidel, jejímž cílem je poskytovat komplexní bezpečné služby s maximální spolehlivostí. Tyto skutečnosti zaujaly investory, pokud jde o nákup akcií společnosti Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU), jejichž cena byla obchodního dne 3.dubna 2018 na hodnotě 220,02 USD za akcii s tím, že dle ročního srovnání cena této akcie NASDAQ-BIDU vzrostla o 25,73 % za posledních 52 týdnů.

Společnost Baidu, Inc. byla založena před osmnácti lety, dne 18. ledna 2000 Robinem Li a Ericem Xu. Tato čínská mezinárodní technologická společnost se specializuje na internetové služby a produkty v oblasti umělé inteligence. Sídlo společnosti se nachází v Pekingu v Číně a v současné době se řadí na čtvrté místo v internetovém žebříčku na světě. Globální obchodní společnost Baidu, Inc. vyvíjí a vytváří aplikace s podporou služeb pro aplikace třetích stran. Společnost má okolo 2 miliard uživatelů po celém světě a poskytuje také oficiální mezinárodní a čínskou distribuci v oblasti online služeb v Baidu App Store a Shouji Baidu. Společnost Baidu, Inc. má také druhý největší vyhledávač na světě a má 76,5% tržní podíl na trhu v oblasti vyhledávání na internetu v Číně. V prosinci 2007 se společnost Baidu, Inc. pomocí primárního úpisu (IPO) stala první čínskou společností, která vstoupila na obchodní americkou burzu.

Veletrh CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas se stal místem, kde Baidu se svými partnery, mezi něž patří i koncern Ford Motor Company, představila systém Apollo 2.0 (Druhá generace). Společnost Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU) pro veřejná média uvedla, že nový Apollo 2.0 má být jako operační systém Android v oblasti autonomního řízení vozidel, ale má být ještě otevřenější a výkonnější. Díky tomu mají mít partneři společnosti Baidu možnost si rychle a prakticky od nuly sestavit vlastní systémy pro autonomní řízení a rozvíjet tak svůj vlastní vývoj a produkty. Předseda a provozní ředitel společnosti Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU), Qi Lu uvedl, že otevřené platformy a systémy jsou nejlepším způsobem, jak urychlit přechod od vývoje technologií k jejich praktickému využití a komercializaci. Společnost Baidu, Inc. předvedla schopnosti vozidla se samostatným řízením prostřednictvím systému Apollo 2.0 během noční jízdy na 6,1 km dlouhém okruhu v Kalifornském Sunnyvale. Systém prozatím zvládne provoz s menší hustotou, ale společnost Baidu ho se svými partnery neustále rozvíjí a již od poloviny letošního roku ho chce nasadit u autobusů ve vybraných čínských lokalitách.

Společnost Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 13,483 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 2,907 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 40,02 miliard USD s vlastním kapitálem 18,974 miliard USD. Společnost zaměstnává 42.200 kmenových pracovníků. Společnost Baidu, Inc. (NASDAQ-BIDU) chce podle současných plánů v roce 2020 uvést na trh systém Apollo, který bude odpovídat třetímu stupni autonomního řízení, což je tzv. podmíněná automatizace, kdy systém přebírá za řidiče řízení vozidla v případě, že má dostupné všechny informace týkající se okolí jedoucího vozidla. Analytici makléřských společnosti a finanční stratégové investičních bank se domnívají, že cena akcie by měla v střednědobém investičním horizontu růst a podle světových analytiků byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 271,39 USD za akcii.

 

 

 

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.