TEST
Společnost Bank of America Corporation zvýšila dividendu - FXGlobal
cover

Společnost Bank of America Corporation (NYSE-BAC) pro veřejná média sdělila, že již za toto čtvrtletí zvýšila svou dividendu o 25% na 0,15 USD na akcii a dále tímto tempem bude pokračovat ještě další tři čtvrtletí. Tímto krokem chce společnost svým akcionářům vrátit prostřednictvím dividendy sumu 26 miliard USD. Společnost se také aktuálně těší veliké oblibě u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací právě díky aktuálně známému datu pro vyplacení dividendy. Cena akcie Bank of America Corporation (NYSE-BAC) byla obchodního dne 10. srpna 2018 na hodnotě 31,19 USD s tím, že podle ročního porovnání cena akcie NYSE-BAC vzrostla o 30,72 % za posledních 52 týdnů.

Bank of America Corporation  (NYSE-BAC)  je americká nadnárodní bankovní a finanční společnost se sídlem v Charlotě v Severní Karolíně v USA. Je to jedna ze čtyř největších bank v USA spolu s Wells Fargo, Citigroup a JP Morgan. Společnost nabízí klientům finanční produkty a služby ve všech 50 státech USA a více než v 35 zemích. Bank of America Corporation (NYSE-BAC) je kótovaná na Newyorské burze cenných papírů. Firma zajišťuje ve Spojených státech klientům bezkonkurenční bankovnictví, které slouží přibližně 47 milionům klientům a 4700 maloobchodním finančním centrům, provozuje přes 16.000 bankomatů a více jak 33 milionů aktivních účtů na internetovém bankovnictví. Také je veliký počet klientů, kteří využívají mobilní zařízení k platbám a těch je více jak 20 milionů. Bank of America Corporation (NYSE-BAC) je světová jednička v oblasti investičního bankovnictví, které slouží firmám, vládám, institucím i jednotlivcům po celém světě. S koupí Merrill Lynch v roce 2008 se stala Bank of America Corporation (NYSE-BAC) hlavním hráčem v oblasti spravování majetku a investičního bankovnictví. Společnost byla založena dne 17. října 1904, tedy před 113 lety.

Společnost Bank of America Corporation (NYSE-BAC) se také chystá mimo jiné vykoupit více než 800 milionů USD ze svých depozitních akcií, podle analytiků společnosti Bank of America Corporation by měl tento krok vést k navýšení ceny akcie a tak i k navýšení poptávky po akciích (NYSE-BAC). Společnost Bank of America Corporation  (NYSE-BAC) vykázala za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 87,352 miliard USD s provozním ziskem 18,232 miliard USD. Po odečtení všech nákladů byl čistý zisk 2,281 miliard USD. Celková aktiva společnosti se také zvýšily na hodnotu 2,281 bilionu USD s vlastním kapitálem 267,146 miliard USD. Společnost zaměstnává 209.000 kmenových pracovníků.

Společnost Bank of America Corporation (NYSE-BAC) vyplácí pravidelně svým akcionářům kvartální dividendu, aktuálně činí dividendový výnos 1,92 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 0,60 USD na akcii. Společnost nedávno také zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude dne 6. září 2018 a Pay Date (datum vyplacení dividendy), který byl stanovený na 28. září tohoto roku. Titul společnosti Bank of America Corporation (NYSE-BAC) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky navýšení ceny dividendy a aktuálně známého data pro vyplacení dividendy. Na základě těchto skutečností také analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank předpokládají, že již v krátkodobém investičním horizontu cena akcie bude růst. Průměrná cílová cena akcie společnosti Bank of America Corporation (NYSE-BAC) byla stanovena na hodnotu 34,00 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.