TEST
Společnost Caterpillar Inc. oznámila hospodářské výsledky za 3Q - FXGlobal
cover

Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) oznámila hospodářské výsledky za 3Q, podle kterých celkový obrat činil 11,4 miliardy USD a ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku vzrostl o 2,2 miliardy USD. 27 analytiků odborného tisku Financial Times, kteří se zabývají společností Caterpillar Inc., již dříve předpokládalo, že společnost bude mít lepší výkon na trhu, než se dříve očekávalo. Mohou za to především hurikány Harvey and Irma, které zasáhly USA a ostrovy v září 2017. Cena akcie NYSE-CAT od začátku letošního roku do obchodního dne 31. října 2017 vzrostla o + 46,43 % na aktuální hodnotu 135,80 USD za akcii. V ročním porovnání pak cena této akcie za posledních 52 týdnů vzrostla o 62,71 %.

Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) je americká společnost, která navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává stavební automobily (buldozery, bagry), stroje, motory, ale také finanční produkty a pojištění prostřednictvím celosvětové obchodní sítě. Caterpillar je předním výrobcem motorového zařízení pro dolování nafty a zemního plynu. Dále společnost vyvíjí a vyrábí průmyslové plynové turbíny a diesel elektrické lokomotivy. Společnost byla založena v roce 1925 v Kalifornii v USA. Aktuálně je sídlo společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) ve městě Peoria ve státě Illinois v USA.  Společnost se zabývá těžkým strojírenstvím, zejména výrobou zemních strojů (buldozery, bagry) a strojů pro těžební průmysl. Významná je také výroba dieselových a plynových motorů a plynových turbín pro různé použití.

Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) stále vidí svou sílu v řadě průmyslových odvětví a regionů, díky silnému rozvoji v oblasti průmyslu v Číně, ale také v ropném a plynárenském průmyslu na pobřeží Severní Ameriky. Generální ředitel společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) Jim Umpleby pro veřejná média prohlásil: „Vyšší objem prodeje a zaměření našeho týmu v oblasti lepší komunikace mezi dodavateli a zákazníky vedlo ke zlepšení celkového obratu ve všech třech primárních segmentech.“ Společnosti Caterpillar Inc. dle průzkumu společnosti UBS Evidence Lab také naznačuje, že důlní těžba by se měla v roce 2018 dále zvyšovat. Tržby společnosti jsou také závislé na ceně ropy, protože cena ropy udává zájem investorů pro nákup těchto strojů.

Vývoj podle analytiků a finančních stratégů je pro společnost aktuálně velice dobrý, protože je také globálním zájmem zvyšovat cenu ropy na komoditním trhu. Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) předpokládá nárůst tržeb v tomto roce o 15% v oblasti stavebních konstrukcí a v oblasti těžby. Společnost také předpokládá, že tržby za tento fiskální rok se budou pohybovat v rozpětí mezi 36 až 39 miliard USD. Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) utržila za fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 38,537 miliard USD s provozním ziskem 498 milionů USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 74,704 miliard USD s vlastním kapitálem přes 13,213 miliard USD a zaměstnává 95.400 kmenových pracovníků.

Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) také svým akcionářům již sedmým rokem vyplácí kvartální dividendu, jejíž aktuální výše odpovídá dividendovému výnosu 2,30 % p.a.. Vlastní  výše dividendy byla schválená valnou hromadou na 3,12 USD na akcii. Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) je aktuálně velice oblíbená jak u drobných investorů, tak i u nadnárodních korporací. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank se očekává v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 144 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.