TEST
Společnost Caterpillar Inc. vykazuje silný nárůst tržeb - FXGlobal
cover

Analytici společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) předpovídají silný nárůst akcie, která by se v dlouhodobém investičním horizontu mohla pohybovat až okolo hranice 180 USD za akcii.  Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) zaznamenala silný nárůstu tržeb již od začátku letošního roku 2018. Tržby společnosti Caterpillar Inc.  meziročně za první čtvrtletí roku 2018 vzrostly o 31,63 % na 12,9 miliard USD, zatímco analytici společnosti očekávali tržby o 770 milionů USD nižší. Tyto výsledky již dříve potvrdilo 27 analytiků odborného tisku Financial Times, kteří se zabývají společností Caterpillar Inc. a kteří předpovídali již dříve silný nárůst tržeb, a to především díky tomu, že USA a ostrovy v září loňského roku 2017 zasáhly hurikány Harvey a Irma. Cena akcie společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) v ročním porovnání vzrostla o 31,19 % za posledních 52 týdnů a obchodního dne 25.června 2018 měla aktuální hodnotu ve výši 136,58 USD za akcii.

Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) je americká společnost, která navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává stavební automobily, (buldozery, bagry), stroje, motory, ale také finanční produkty a pojištění prostřednictvím celosvětové obchodní sítě. Caterpillar je předním výrobcem motorového zařízení pro dolování nafty a zemního plynu. Dále společnost vyvíjí a vyrábí průmyslové plynové turbíny a diesel elektrické lokomotivy. Společnost byla založena v roce 1925 v Kalifornii v USA. Aktuálně je sídlo společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) ve městě Peoria ve státě Illinois v USA.  Společnost se zabývá těžkým strojírenstvím, zejména výrobou zemních strojů (buldozery, bagry) a strojů pro těžební průmysl. Významná je také výroba dieselových a plynových motorů a plynových turbín pro různé použití.

Generální ředitel společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT), Jim Umpleby řekl: „Zaznamenáváme silný nárůst tržeb v oblasti prodeje stavební a těžební techniky a aktuálně se soustředíme na oblast snižování nákladů ve všech primárních segmentech, kde tyto změny povedou ještě dále ke zvýšení ziskové marže, ale také ke zvýšení objemu prodejů.  Společnost se také aktuálně zaměřuje na oblast lepší komunikace mezi dodavateli a zákazníky. Tržby společnosti jsou také závislé na ceně ropy, protože cena ropy udává zájem investorů pro nákup těchto strojů, průzkum společností UBS Evidence Lab naznačuje, že důlní těžba by se měla v roce 2018 dál zvyšovat.

Vývoj podle analytiků a finančních stratégů je pro společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) aktuálně velice dobrý, protože je také globálním zájmem zvyšovat cenu ropy na komoditním trhu. Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) předvídá v tomto roce 2018 nárůst tržeb o 15% v oblasti stavebních konstrukcí a v oblasti těžby. Společnost také předpokládá, že tržby za tento fiskální rok 2018 se budou pohybovat v rozpětí mezi 36 až 39 miliard USD. Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 45,5 miliard USD s provozním ziskem 4,406 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 76,962 miliard USD s vlastním kapitálem přes 13,766 miliard USD a zaměstnává 98.400 kmenových pracovníků.

Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) také svým akcionářům pravidelně vyplácí kvartální dividendu, jejíž aktuální výše odpovídá dividendovému výnosu 2,52 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou má hodnotu 3,44 USD na akcii.  Společnost Caterpillar Inc.  je aktuálně velice oblíbená u drobných investorů a nadnárodních korporací především díky tomu, že se společnosti daří zvyšovat svůj obrat, který se ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku vzrostl o 31,63 procenta. Rovněž výhledově se očekává, že dojde k pokračujícímu silnému růstu tržeb v oblasti prodeje stavební a těžební techniky. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank v střednědobém investičním horizontu lze předpokládat růst ceny akcie, průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 172,74 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.