TEST
Společnost Coca-Cola Company uvádí na trh nový nápoj Coca-cola clear - FXGlobal
cover

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) představila svůj nový produkt, nápoj Coca Cola clear. Tento nový nápoj vyvolal podobné pozdvižení, jako například automobilky se svými nejnovějšími modely vozů. Společnost již také zahájila výrobu produktů s nízkým obsahem cukru a neustále pracuje na snižování obsahu cukru v rámci svého portfolia tím, že zavádí varianty s nízkým obsahem cukru a nové produkty s nižším obsahem cukrů. Již v loňském roce 2017 tato společnost pro veřejná média prohlásila, že sníží obsah cukru u více než pěti stech svých výrobků po celém světě a zavede další nové produkty a varianty s nízkým obsahem cukru. Společnost také mimo jiné již stanovila datum pro vyplacení atraktivní kvartální dividendy. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Coca-Cola Company (NYSE-KO). Cena akcie (NYSE-KO) obchodního dne 12. června 2018 zvýšila svou jednodenní hodnotu o 0,63 % na hodnotu 44,41USD za akcii.

Akciová společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) je globální výrobce a prodejce nealkoholických nápojů s více než 500 značkami, u kterých figuruje jako přímý výrobce nebo vlastník licence pro výrobu. Mezi nejznámější značky patří stejnojmenný nápoj Coca-Cola, vyráběný v různých variacích a distribuovaný doslova po celém světě. Společnost Coca-Cola byla založena před 131 lety, dne 8. května 1986 a od roku 1919 má sídlo ve městě Atlanta, ve státě Georgia, USA. Coca Cola název vznikl ze dvou hlavních ingrediencí, a to z listů koky, která se pěstuje v Argentině, Bolívii, Kolumbii, Ekvádoru a Peru, a s ořechů koly, který obsahuje kofein a nachází se ve střední Africe. Recept společnosti Coca Cola zůstává obchodním tajemstvím. Ve všech svých pobočkách zaměstnává 123.200 kmenových pracovníků (což z ní činí jednoho z největších soukromých zaměstnavatelů na světě), kteří každý den dopraví k zákazníkům přes 2 miliardy nápojů.

Posledním velkým překvapením od společnosti Coca-Cola Company (NYSE-KO) byl příchod ochucených čajů Fuze Tea. Společnost aktuálně zveřejnila svůj nejnovější nápoj Coca Cola clear, který je opravdu bezbarvý, přesně tak, jak název (clear) napovídá. Tato skutečnost je pro milovníky této značky nemalý šok, který okamžitě rozvířil vody na sociálních sítích, protože se milovníci této značky limonády ptají, co se stalo a proč se společnost Coca Cola zbavila své jedinečné černé barvy. Na tomto nejnovějším produktu společnost pracovala celý rok a vytvořila 50 různých vzorků, než vznikla finální verze. Již dříve generální ředitel společnosti Coca-Cola Company (NYSE-KO) James Quincey pro veřejná média prohlásil, že budoucnost společnosti může být spíše závislá na nových nápojích než na tradičních nápojích značky, což tento nový nápoj Coca Cola clear dokazuje. Společnost se také v dohledné době chystá rozšířit svou nabídku o čaje a mléčné výrobky, ale také o deserty na bázi ovoce.  Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 35,410 miliard USD s provozním ziskem 7,501 miliard USD, po odečtení všech nákladů byl její čistý zisk 1,248 miliard USD.  Celková aktiva společnosti jsou 87,896 miliard USD s vlastním kapitálem 18,977 miliard USD.

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) také vyplácí svým akcionářům atraktivní kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 3,51 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 1,56 USD na akcii. Společnost také aktuálně zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude dne 14. června 2018 a Pay Date (datum vyplacení dividendy), který byl stanoven na 2. července tohoto roku. Díky tomu, že společnost představila svůj nový produkt, nápoj Coca Cola clear, ale také díky přípravě na rozšíření své nabídky o čaje, mléčné výrobky a deserty na bázi ovoce a aktuálně stanovenému datu Ex-Dividend Date pro vyplacení atraktivní kvartální dividendy se stal titul (NYSE-KO) velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních finančních korporací pro nákup akcií  (NYSE-KO), podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank lze v střednědobém investičním horizontu očekávat nárůst ceny akcie a byla již stanovena cílová cena na hodnotu 61,00 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.