TEST
Společnost Coca-Cola Company zahájila prodej své nové limonády - FXGlobal
cover

Společnost Coca-Cola zahájila prodej své nové limonády Coca-Cola ZERO podle nového receptu ve Velké Británii, Belgii, Nizozemsku a Irsku. V tiskové zprávě společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) uvedla, že nový recept Coca-Cola ZERO chutná lépe než předchozí limonáda a také uvedla, že Coca-Cola ZERO je skvěle chutnající nápoj a aktuálně se s chutí tohoto nápoje přiblížili k chuti tradiční Coca-Cola Classic, tedy k původnímu a tradičnímu nápoji této světové společnosti jako globální jedničky ve výrobě nealkoholických nápojů. Na základě těchto skutečností se ze strany investorů zvýšil zájem o akcie NYSE-KO, podle analytiků i finančních stratégů lze předpokládat růst zisku společnosti Coca-Cola Company (NYSE-KO). Cena akcie tohoto gigantu byla obchodního den 13. června 2017 na hodnotě 45,03 USD za akcii s denním růstem o 0,16 % své ceny a od začátku roku 2017 tato akcie dle technické analýzy zaznamenala růst o 8,61 % ceny.

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) je globální výrobce a prodejce nealkoholických nápojů s více než 500 značkami, u kterých figuruje jako přímý výrobce nebo vlastník licence pro výrobu. Mezi nejznámější značky patří stejnojmenný nápoj Coca-Cola, vyráběný v různých variacích a distribuovaný doslova po celém světě. Společnost Coca-Cola byla založena před 131 lety, dne 8. května 1986, a od roku 1919 má sídlo ve městě Atlanta, ve státě Georgia na území USA. Coca Cola název vznikl ze dvou hlavních ingrediencí, a to z listů koky, která se pěstuje v Argentině, Bolívii, Kolumbii, Ekvádoru a Peru, a s ořechů koly, které obsahují kofein a nachází se ve střední Africe. Recept společnosti Coca Cola zůstává obchodním tajemstvím. Ve všech svých pobočkách zaměstnává 123.200 kmenových pracovníků (což z ní činí jednoho z největších soukromých zaměstnavatelů na světě), kteří každý den dopraví k zákazníkům přes 2 miliardy nápojů.

Společnost představila limonádu bez cukru Coca-Cola ZERO již v roce 2005. Nová generace nápoje bez cukru používá stejné umělé sladidlo jako původní Coca-Cola ZERO, ale společnost upravila složení nápoje, které chutná téměř stejně dobře jako favorit mezi nápoji, tedy Coca-Cola Classic. Společnost také aktuálně provádí restrukturalizaci formou snižování stavu svých kmenových zaměstnanců. Generální ředitel společnosti James Quincey nedávno oznámil, že plánuje snížit pracovní místa kmenových pracovníků o 1.200 pracovních míst. Společnost od tohoto kroku očekává finanční úspory ve výši 800 milionů USD do konce roku 2019. James Quincey nedávno také prohlásil, že společnost upravuje svou podnikatelskou strategii tak, aby si udržela své vedení jako největší nápojová společnost na světě. Generální ředitel také poznamenal, že se marketingové změny již začaly projevovat trendem nárůstu tržeb. James Quincey také nedávno ve veřejných médiích prohlásil, že plány společnosti se aktuálně zaměřují především na rozvoj malých a velkých balení šumivých nápojů bez kalorií. V posledním čtvrtletí vzrostl prodej menších balení Coca-Cola limonád o téměř 10 procent. Společnost utržila za fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 41,863 miliard USD s provozním ziskem 8,626 miliard USD, po odečtení všech nákladů byl její čistý zisk 6,527 miliard USD.  Celková aktiva společnosti jsou 87,270 miliard USD s vlastním kapitálem 23,062 miliard USD.

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) také vyplácí již padesátým čtvrtým rokem bez přerušení pravidelné kvartální dividendy, aktuální dividendový výnos  je  3,29 %  p.a. a  vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 1,48 USD na akcii. Díky novému nápoji Coca-Cola ZERO, který má ještě lepší chuť a chuťově se velice přiblížil známému nápoji Coca-Cola Classic a růstu prodejů menších balení Coca-Cola limonád o téměř 10% se stal tento akciový titul (NYSE-KO) velice vyhledávaným investičním nástrojem široké skupiny investorů. Podle makléřských společností a finanční stratégů investičních bank lze očekávat jak v krátkodobém, tak i střednědobém investičním horizontu nárůst ceny této akcie NYSE-KO s ohledem na atraktivní výši dividendy spolu s jejím potencionálním růstem.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.