TEST
Společnost Coca-Cola Company zveřejnila hospodářské výsledky za 3Q 2019 - FXGlobal
cover

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) oznámila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí 2019. Celkový obrat překonal očekávání světových analytiků, který vzrostl o 8,3% na hodnotu 9,51 miliard USD. Čistý zisk společnosti v meziročním porovnání vzrostl o 42% na 2,59 miliardy USD. K tomuto silnému navýšení především přispěla silná poptávka po perlivých nápojích bez cukru a po novém produktu Coca-Cola Plus Coffee. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Coca-Cola Company (NYSE-KO), která obchodního den 1. listopadu 2019 byla na hodnotě 53,9 USD za akcii.

Akciová společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) je globální výrobce a prodejce nealkoholických nápojů s více než 500 značkami u kterých figuruje jako přímý výrobce, nebo vlastník licence pro výrobu. Mezi nejznámější značky patří stejnojmenný nápoj Coca-Cola, vyráběná v různých variacích a distribuovaná doslova po celém světě. Společnost Coca-Cola byla založena před 131 lety, dne 8. května roku 1986 a od roku 1919 má sídlo ve městě Atlanta, ve státě Georgia na území USA. Coca Cola název vznikl ze dvou hlavních ingrediencí, a to z listů koky, která se pěstuje v Argentině , Bolívii , Kolumbii , Ekvádoru a Perua, a s ořechů koly, který obsahuje kofein a nachází se ve střední Africe. Recept společnosti Coca Cola zůstává obchodním tajemstvím. Ve všech svých pobočkách zaměstnává 62.600 kmenových pracovníků.

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) také představila nápoje v menších baleních , které jsou pro zákazníky atraktivnější. Společnost také nedávno dokončila akvizici Nigerské společnosti Chi Limited, která vyrábí a distribuuje ovocné džusy, ledového čaje, mléčné nápoje a vlastní své mlékárny pod značkou Hollandia a další produkty v kategoriích nápojů, mléčných výrobků a svačinek. James Quincey řekl: „Jsem spokojeni s našim silným ziskem a s jeho růstem. Naše výsledky dokazují pokrok v naší transformaci, jako společnosti zaměřené na spotřebitele s oblíbenými nápoji a silnou strategii s pokročilým obchodním systémem.“ Společnost také podle jeho slov vytváří již od začátku roku pevný základ, díky kterému společnost může využívat výhod dlouhodobých růstových příležitostí a přispět tak k udržení stabilní hodnoty akcie. Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 31,856 miliard USD s provozním ziskem 8,700 miliard USD, po odečtení všech nákladů byl její čistý zisk 6,434 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 83,216 miliard USD s vlastním kapitálem 19,058 miliard USD.

Společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) také vyplácí svým akcionářům atraktivní kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 2,97 % p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,60 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy. Poslední den pro nákup akcií Coca-Cola Company (NYSE-KO) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date byl stanovený na 29. listopadu 2019 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 16. prosince 2019. Díky skutečnostem, kdy společnost Coca-Cola Company (NYSE-KO) zveřejnila hospodářské výsledky za 3Q 2019 a zveřejnila datum pro vyplaceni atraktivní kvartální dividendy se stala akcie (NYSE-KO) velice žádanou u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup, kde lze očekávat podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie. Průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 60,00 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.