TEST
Společnost Ferrari N.V. dosáhla vysokého růstu tržeb - FXGlobal
cover

Společnost Ferrari N.V.(NYSE-RACE) dosáhla významného úspěchu, když vygenerovala silný růst tržeb a zvýšila čistý zisk této společnosti o 60 %.  Italskému výrobci luxusních automobilů Ferrari stoupl v prvním čtvrtletí tohoto roku 2017 čistý zisk na rekordních 124 milionů EUR. Za tyto velice kladné výsledky dle ekonomických zpravodajů může především veliký zájem o dražší modely, jako jsou modely s dvanácti válci a nový kabriolet LaFerrari Aperta. Společnost  Ferrari N.V.(NYSE-RACE) také začátkem měsíce otevřela další nové prostory ve svém muzeu, které je zaplněno skvostnými veterány automobilové značky Ferrari a nachází se ve městě Maranello v Itálii. Skutečnosti ohledně stávajících hospodářských výsledků společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE) zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie NYSE-RACE, jejichž cena obchodního dne 27.června 2017 byla 87,31 USD za akcii s tím, že cena tohoto akciového titulu v ročním porovnání vzrostla o 124,56 % a již od začátku letošní roku 2017 dle technické analýzy tato akcie NYSE-RACE vykazuje růst o 50,17 %.

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1). Firmu založil v Italském městě Modena 13. září 1939 bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari. Dnes je Ferrari součástí koncernu Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) a sídlí v italském městě Maranello. V roce 2005 činila roční výroba vozů Ferrari téměř 5.000 vozů. Když v roce 1929 zakládal Enzo Ferrari v Modeně společnost Scuderia Ferrari určenou k sponzorování amatérských automobilových jezdců, vůbec neměl v úmyslu vyrábět silniční vozy. Ferrari v té době vyrobil pouhý jediný typ závodního vozu Ferrari Tipo 815. To byl první automobil značky Ferrari. Tento model se poprvé na veřejnosti objevil v roce 1940 na závodě Mille Miglia, kde jediné dva prototypy řídili závodníci Lotario Rangoni a Alberto Ascari, ale díký velké konkurenci se v tomto závodě umístili pouze průměrně. V roce 1943 Ferrari přemístil továrnu do italského města Maranello, kde působí dodnes. Továrna byla za druhé světové války roku 1944 bombardována a v roce 1946 byly přistavěny nové provozovny i pro výrobu silničních vozů. Prvním skutečným závodním vozem Ferrari se v roce 1948 stalo Ferrari 125 S, které bylo poháněno dvanáctiválcovým vidlicovým motorem o objemu 1,5 litru. Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) aktuálně vyrábí a prodává devět modelů, a to Ferrari 812 Superfast , GTC4 LUSSO, 488 GTB, kabriolet 488 SPIDER, GTC4 LUSSOT, kabriolet California T a speciální limitované modely –  La Ferrari aperta, F12 tdf, La Ferrari

Provozní zisk společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE) stoupl za první čtvrtletí tohoto roku o 36% na 242 milionů EUR. Celkový obrat společnosti za první čtvrtletí vzrostl o 22% na 821 milionů EUR. Výroba vozů se v prvním čtvrtletí zvýšily o 6% na 2.003 vozů, včetně výroby nových modelů s dvanácti válci, jako je Ferrari GTC4Lusso. Prodeje v Evropě se zvýšily o 9 % hlavně díky vysokému zájmu o vozy Ferrari v Německu, Francii, Itálii a Velké Británii. V USA a oblasti Asie a Tichomoří prodeje stouply o 4% a v Číně o 3%. Roční výrobní kapacita vozů Ferrari byla dříve omezena na 7.000 vozidel. Nyní je společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE)  na cestě zdolat do roku 2019 novou stanovenou metu, kde společnost chce vyrábět přes 9.000 vozidel ročně. Společnost také ve své veřejné zprávě prohlásila, že zvyšuje svou výrobní kapacitu automobilů na 8.400 automobilů pro rok 2017 oproti loňskému roku, kdy bylo vyrobeno 8.014 vozů.

Ředitel společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE) Sergio Marchionne řekl, že plánuje rozšířit výrobu automobilů Ferrari až na 10.000 vozů ročně. Více však prozradí ohledně nové obchodní strategie společnosti začátkem příštího roku. Společnost utržila za fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 3,105 miliard EUR s provozním ziskem 595 milionů EUR. Po odečtení všech nákladu vznikl společnosti čistý zisk 399 milionů EUR. Celková aktiva společnosti přesahují 3,850 miliard EUR s vlastní kapitálem přes 325 milionů EUR. Společnost zaměstnává 3.115 kmenových pracovníků.

Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) také pravidelně vyplácí svým akcionářům roční dividendy, aktuální  dividendový výnos je 0,79 % p.a.. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,69 USD na akcii. Tento akciový titul aktuálně našel velkou atraktivitu u soukromých investorů i nadnárodních investičních korporací  a to především díky silnému nárůstu tržeb, kdy společnost za první čtvrtletí tohoto roku 2017 zvýšila čistý zisk o 60 % na rekordní zisk v hodnotě 124 milionů EUR, ale také díky vysoce pozitivnímu výhledu vývoje společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE). Podle analytiků makléřských společností lze předpokládat v střednědobém investičním horizontu i nadále pokračující růst ceny akcie NYSE-RACE s výjimkou drobné střídavé volatility ceny akcie s trendem posilování ceny.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.