TEST
Společnost Ferrari N.V. začne vyrábět automobily SUV - FXGlobal
cover

Společnost Ferrari N.V. začne vyrábět vozy SUV. Generální ředitel společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE) Sergio Marchionne prohlásil pro televizi Bloomberg, že společnost chce také díky rozšíření výroby o SUV vozy do roku 2021 zdvojnásobit zisky v oblasti prodeje luxusních aut značky Ferrari. Společnost Ferrari N.V. na tomto pětiletém projektu začala pracovat již v loňském roce, jak prozradil generální ředitel společnosti. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE), které od začátku roku 2017 v percentuálním vyjádření zvýšily hodnotu o 90,33 % své ceny a v ročním porovnání pak toto zvýšení ceny akcie představuje růst o 133,21 %.  Obchodního dne 8.8.2017 uzavřela akcie NYSE-RACE tento obchodní den na NYSE (New Yourk Stock Exchange) v ceně  110,66 USD za akcii s denním růstem o +0,09 % své ceny.

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1). Firmu založil v Italském městě Modena 13. září 1939 bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari. Dnes je Ferrari součástí koncernu Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) a sídlí v italském městě Maranello. V roce 2005 činila roční výroba vozů Ferrari téměř 5.000 vozů. Když v roce 1929 zakládal Enzo Ferrari v Modeně společnost Scuderia Ferrari určenou k sponzorování amatérských automobilových jezdců, vůbec neměl v úmyslu vyrábět silniční vozy. Ferrari v té době vyrobil pouhý jediný typ závodního vozu Ferrari Tipo 815. To byl první automobil značky Ferrari. Tento model se poprvé na veřejnosti objevil v roce 1940 v závodě Mille Miglia, kde jediné dva prototypy řídili závodníci Lotario Rangoni a Alberto Ascari, ale díky velké konkurenci se v tomto závodě umístili pouze průměrně.

V roce 1943 Ferrari přemístil továrnu do italského města Maranello, kde působí dodnes. Továrna byla za druhé světové války roku 1944 bombardována a v roce 1946 byly přistavěny nové provozovny i pro výrobu silničních vozů. Prvním skutečným závodním vozem Ferrari se v roce 1948 stalo Ferrari 125 S, které bylo poháněno dvanáctiválcovým vidlicovým motorem o objemu 1,5 litru. Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) aktuálně vyrábí a prodává devět modelů, a to Ferrari 812 Superfast, GTC4 LUSSO, 488 GTB, kabriolet 488 SPIDER, GTC4 LUSSOT, kabriolet California T a speciální limitované modely  La Ferrari aperta, F12 tdf, La Ferrari .

Společnost je známá díky svým vysoce luxusním vozům jako jsou například F12Berlinetta, 488GTB, 488 Spider a F812.  Začlenění mezi značky vozů, které vyrábí i typy vozů SUV, je opravdu nečekaným krokem. Bude zajímavé sledovat vývoj této luxusní značky v budoucnu v oblasti výroby a prodeje luxusních vozů v kategorii SUV. Některé luxusní automobilky již ukázaly, jak tyto High-Endové verze SUV mohou vypadat. Společnost také ve své veřejné zprávě prohlásila, že zvyšuje svou výrobní kapacitu automobilů na 8.400 automobilů pro rok 2017 oproti loňskému roku, kdy bylo vyrobeno 8.014 vozů. Společnost chce také zvýšit svou výrobní kapacitu vozů Ferrari do konce roku 2019 přes 9.000 vozů ročně. Ředitel společnosti Ferrari N.V.(NYSE-RACE) Sergio Marchionne také řekl, že do budoucna chce rozšířit výrobu automobilů Ferrari až na metu 10.000 vozů ročně.

Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) utržila za fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 3,105 miliard EUR s provozním ziskem 595 milionů EUR. Po odečtení všech nákladu vznikl společnosti čistý zisk 399 milionů EUR. Celková aktiva společnosti přesahují 3,850 miliard EUR s vlastní kapitálem přes 325 milionů EUR. Společnost zaměstnává 3.115 kmenových pracovníků. Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE)  také pravidelně vyplácí svým akcionářům roční dividendu, aktuální dividendový výnos činí 0,63 % p.a.. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,69 USD na akcii.  Tento akciový titul je aktuálně velice žádaným jak u soukromých investorů, tak i u nadnárodních investičních korporací a to především díky prohlášení generální ředitel společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE)  o rozšíření palety luxusních vozů Ferrari o výrobu SUV vozů do roku 2021 spolu s plánem společnosti do budoucna zdvojnásobit tržby v oblasti prodeje vozů značky Ferrari.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.