cover

Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) ve své tiskové zprávě prohlásila, že ukončila program zpětného odkupu akcií. Tento program společnost spustila od 28. prosince 2018, kde nakoupila kmenové akcie – vykázané v souhrnné formě na denní bázi na italské burze cenných papírů. Společnost také mimo jiné nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za 4Q a celý rok 2018, ve kterém zaznamenala nejvyšší nárůst tržeb v Evropě, středním východě, Africe a to s nárůstem o 13,1%, dále také v Americe s nárůstem o 6,7%, Číně, Hong Kongu a Taiwanu s nárůstem o 12,6% a v Ásii, Austrálii a pacifických ostrovech nárůst o 7,8%. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE), která obchodního dne 21. června 2019 vzrostla o 1,1% na hodnotu 163,28 USD za akcii.

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1). Firmu založil v Italském městě Modena dne 13. září roku 1939 bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari. Dnes je Ferrari součástí koncernu Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) a sídlí v italském městě Maranello. V roce 2005 činila roční výroba vozů Ferrari téměř 5.000 vozů. Když v roce 1929 zakládal Enzo Ferrari v Modeně společnost Scuderia Ferrari určenou k sponzorování amatérských automobilových jezdců, vůbec neměl v úmyslu vyrábět silniční vozy. Ferrari v té době vyrobil pouhý jediný typ závodního vozu Ferrari Tipo 815. To byl první automobil značky Ferrari. Tento model se poprvé na veřejnosti objevil v roce 1940 v závodě Mille Miglia, kde jediné dva prototypy řídili závodníci Lotario Rangoni a Alberto Ascari, ale díky velké konkurenci se v tomto závodě umístili pouze průměrně. V roce 1943 Ferrari přemístil továrnu do Italského města Maranello, kde působí dodnes. Továrna byla za druhé světové války roku 1944 bombardována a v roce 1946 byly přistavěny nové provozovny i pro výrobu silničních vozů. Prvním skutečným závodním vozem Ferrari se v roce 1948 stalo Ferrari 125 S, které bylo poháněno dvanáctiválcovým vidlicovým motorem o objemu 1,5 litru. Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) aktuálně vyrábí a prodává devět modelů, a to – Ferrari 812 Superfast , GTC4 LUSSO, 488 GTB, kabriolet 488 SPIDER, GTC4 LUSSOT, kabriolet California T a speciální limitované modely – La Ferrari aperta, F12 tdf, La Ferrari

Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) od vyhlášení programu zpětného odkupu akcií dne 28. prosince 2018 až do ukončení programu 12. dubna 2019 investovala do celkového protiplnění 56,038 milionu EUR za nakoupených 529.837 kmenových akcií. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE), která také nedávno ve své tiskové zprávě zveřejnila výhled a očekávané hospodářské výsledky pro celý rok 2019. Společnost za fiskální rok 2019 očekává oproti roku 2018 vyšší celkový obrat o 3% , tedy okolo 3,5 miliardy USD. Provozní zisk s navýšením okolo 10%, a to mezi 1,2 – 1,25 miliard USD a čistý zisk s růstem okolo 6% mezi 0,85 – 0,9 miliardy USD. Společnost chce také do budoucna zvýšit svou výrobní kapacitu až na metu 10.000 vozů ročně a jejím cílem je do roku 2022 zdvojnásobit provozní zisk. Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 3,420 miliard EUR s provozním ziskem 1,115 miliardy EUR. Po odečtení všech nákladu vznikl společnosti čistý zisk 787 milionů EUR. Celková aktiva společnosti přesahují 4,141 miliard EUR s vlastní kapitálem přes 779 milionů EUR. Společnost zaměstnává 3.336 kmenových pracovníků.

Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) také pravidelně vyplácí svým akcionářům roční dividendu. Dividendový výnos je aktuálně 0,54% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,88 USD na akcii. Titul je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií (NYSE-RACE) především díky ukončení programu zpětného odkupu akcií, ale také díky zveřejnění hospodářských výsledků 4Q a celý rok 2018 a zveřejnění výhledu společnosti pro letošní hospodářský rok 2019. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kde byla průměrná cílová cena akcie stanovena na hodnotu 166,67 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.