TEST
Společnost Ford Motor Company oslavila deset milionů prodaných vozů Ford Mustang - FXGlobal
cover

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) vyrobila již více než 10 miliónů vozů Mustang. Ten deseti milióntý vůz dostal stejnou barvu a typ motoru, převodovku a karoserii jako vůbec první Mustang, který byl vyrobený v roce 1964. Právě Ford Mustang je v USA za posledních 50 let nejprodávanějším sportovním vozem podle analýzy agentury IHS Markit z registru nových sportovních vozidel od roku 1966 do roku 2018 v celých Spojených státech. Společnost se i nadále drží mezi nejoblíbenějšími světovými značkami v automobilovém průmyslu, která také mimo jiné tento rok každý měsíc vyrábí nový model nebo typ vozu značky Ford. Společnost také v letošním roce expandovala do Číny, kde aktuálně rozšiřuje své působení. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Ford Motor Company (NYSE-F), kdy cena akcie obchodního dne 31. srpna 2018 byla na hodnotě 9,48 USD za akcii.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) byla založena dne 16. června roku 1903 Henrym a jeho synem Edselem Fordem v Dearbornu na předměstí Detroitu, ve státě Michigan, ve Spojených státech. Hlavním předmětem podnikání společnosti Ford Motor Company (NYSE-F) je výroba automobilů, projektování, marketing, financování, servis a široký sortiment vozů, především osobních a nákladních automobilů, dále SUV vozů a luxusních vozů Lincoln.  Prostřednictvím svých dceřiných společností se Ford mimo jiné zabývá i dalšími aktivitami, jako jsou finanční produkty Credit Company vozidel Ford. V automobilovém průmyslu působí Ford především v Severní Americe a Jižní Americe a dále v Evropě a Asii. Divize vývoje společnosti Ford Motor Company (NYSE-F) se zaměřuje také na výzkum, vývoj, výrobu, a prodej osobních a nákladních automobilů po celém světě.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) nedávno představila novou variantu modelů vozů Ford Fiesta, tak zvaný Ford Fiesta Active, který je technicky nejvyspělejším vozem v kategorii Crossover na evropském trhu a nový model vozů Ford EcoSport, který v sobě nabízí vysoký výkon při nízké spotřebě pohonných hmot a skrývá pod kapotou hospodárný vznětový motor 1.5 EcoBlue. Společnost také představila nový model vozu Ford Fiesta ST, který představuje další variantu úspěšné Fiesty. Jedná se o historicky první model Ford Fiesta, který je poháněný tříválcovým motorem s přepínatelnými jízdními režimy. Tyto aktuální novinky společnosti Ford Motor Company zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Ford Motor Company (NYSE-F), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 156,776 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 7,602 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 257,808 miliardy USD s vlastním kapitálem 34,890 miliard USD.  Společnost zaměstnává 202.000 kmenových pracovníků.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) také vyplácí svým akcionářům atraktivní, pravidelné, kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 6,33 % p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,60 USD na akcii.  Společnost je aktuálně velice žádaná u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií (NYSE-F) především díky uvedení nových modelů vozů Ford Fiesta Active, Ford Fiesta ST a Ford EcoSport na trh, ale také díky překročené mety vyrobených 10. milionů vozů Ford Mustang a nedávné expanze společnosti do Číny, kde lze podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie (NYSE-F) a byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu ve výši 11,05 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.