cover

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F)  nedávno slavila jubileum, kdy již vyrobila přes 10 miliónů vozů Mustang. Deseti milióntý vůz dostal stejnou barvu a typ motoru, převodovku a karoserii, jako vůbec první Mustang, který byl vyrobený v roce 1964. Právě Ford Mustang je v USA za posledních 50 let nejprodávanějším sportovním vozem podle analýzy agentury IHS Markit z registru nových sportovních vozidel od roku 1966 do roku 2018 v celých Spojených státech. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Ford Motor Company (NYSE-F), která také nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Společnost ze třetí čtvrtletí letošního roku zaznamenala meziroční nárůst celkového obratu o 3,3% na 37,666 miliard USD a utržila čistý zisk v hodnotě 993 milionů USD. Cena akcie obchodního den 12. listopadu 2018 vzrostla o 1,17% na hodnotu 9,49 USD za akcii.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F)  byla založena dne 16. června roku 1903  Henrym a jeho synem Edselem Fordem v Dearbornu na předměstí Detroitu, ve státě Michigan, ve Spojených státech. Hlavním předmětem podnikání společnosti Ford Motor Company (NYSE-F)  je  výroba automobilů,  projektování, marketing, financování, servis a široký sortiment  vozů , především osobních a nákladních automobilů, dale SUV  vozů a luxusních vozů Lincoln.  Se svými dceřinými společnostmi se  Ford mimo jiné zabývá i dalšími aktivitami, jako jsou finanční produkty Credit Company  vozidel Ford. V automobilovém průmyslu působí Ford především v Severní Americe a Jižní Americe a dále v Evropě a Asii. Divize vývoje společnosti Ford Motor Company(NYSE-F) se zaměřuje také na výzkum, vývoj, výrobu, a prodej osobních a nákladních automobilů po celém světě.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F) také nedávno představila nejoblíbenější letošní model Ford Focus, který letos slaví výročí 20 let. Nový model je aktuálně nejoblíbenější za celou jeho historii, a to především díky jeho vyspělým bezpečnostním elektronickým prvkům. Mezi zásadní novinku patří systém monitorující  nerovnosti vozovky, který dokáže nastavit parametry podvozku pro pohodlné projetí přes výmoly a nerovný povrch vozovky. Společnost uvádí, že jde o systém, který by mohl lidem ušetřit desetitisíce. Tento revoluční systém, který je první svého druhu na světě monitoruje silnici před autem. Díky výpočtům, které každé dvě milisekundy posílají snímače do řídící jednotky vozu, řídící systém připraví podvozek na nerovnost a podstatně tak zamezí mechanickému poškození a zvýší komfort posádky. Společnost již také představila nový model vozu Ford Fiesta ST, který představuje další variantu úspěšné Fiesty. Jedná se o historicky první model Ford Fiesta, který je poháněný tříválcovým motorem s přepínatelnými jízdními režimy. Tyto aktuální novinky zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Ford Motor Company (NYSE-F), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 156,776 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 7,602 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 258,966 miliardy USD s vlastním kapitálem 36,590 miliard USD.  Společnost zaměstnává svých 202.000  kmenových  pracovníků.

Společnost Ford Motor Company (NYSE-F)  také vyplácí svým akcionářům atraktivní, pravidelné, kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 6,32% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,60 USD na akcii.  Společnost je aktuálně velice žádaná u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií (NYSE-F) především díky zveřejněným hospodářským výsledkům za třetí čtvrtletí letošního roku, ale také díky překročené mety vyrobených 10. milionů vozů Ford Mustang a uvedení nového modelu Ford Focus na trh s pokročilými elektronickými prvky a prvním asistentem svého druhu pro monitorování výmolů na vozovce. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie (NYSE-F), kde byla stanovena cílová cena s vysokým odhadem na hodnotu 13,00 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.