TEST
Společnost General Electric Company nedávno reportovala hospodářské výsledky za 2Q 2018 - FXGlobal
cover

Společnost General Electric Company (NYSE-GE) nedávno reportovala hospodářské výsledky za 2Q letošního roku, přičemž tržby za toto období předčily o 720 milionů USD odhady a očekávaní analytiků. Společnost za druhé čtvrtletí meziročně zvýšila celkový obrat o 1,83% na hodnotu 30,1 miliard USD. Za tento nárůst tržeb může především odvětví letectví, zdravotnictví, divize ropy a plynu. Společnost General Electric Company (NYSE-GE) také pro veřejná média uvedla, že letošní rok je po restrukturalizaci společnosti pro společnost restartovacím rokem, ve kterém si stanovila cíl navýšit svůj zisk. Na základě těchto skutečností společnost General Electric Company (NYSE-GE) zaujala soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií (NYSE-GE). Cena akcie byla obchodního dne 24. října 2018 na hodnotě 12,17 USD za akcii.

General Electric Company (NYSE-GE) je jednou z nejstarších, největších a nejznámějších společností ve Spojených Státech. Její kořeny jsou spojeny s Thomasem Alva Edisonem a vynálezem první praktické žárovky. Za více než století společnost rozšířila své aktivity, které jdou daleko za původní „elektrifikační“ profil firmy. Bližší pohled na GE odhaluje několik klíčových faktorů, které ukazují, jak společnost prosperuje. Společnost byla založena již v roce 1892. General Electric Company (NYSE-GE) je technologická a finanční společnost. Produkty a služby společnosti sahají od leteckých motorů, elektrické energie, zpracování vody, spotřebičů pro domácnost, rentgenologie, obchodu, spotřebitelského financování, včetně bankovnictví a průmyslových výrobků. Tyto služby společnosti General Electric Company (NYSE-GE) poskytuje ve více než 100 zemích světa. V srpnu 2013 General Electric Company dokončila akvizici leteckého podnikání Ario SpA. V únoru 2014 oznámila GE vstup do dalšího odvětví podnikání, a to zpracování plynu a zdravotnictví.

Společnost také zaznamenala v určitých oblastech pokles tržeb, jako například v divizi výroby elektřiny s poklesem 58% na 421 milionů USD a obnovitelných zdrojů s poklesem o 48% na 82 milionů USD. Divize letectví vygenerovala zisk 1,475 miliard USD s meziročním nárůstem o 7 %. Dařilo se také divizi zdravotnictví, která zvýšila zisk o 12% na 926 milionů USD. Společnost také zaznamenala silný nárůst tržeb v divizi ropy a plynu s meziročním nárůstem o 85 % na 5,55 miliard USD. Společnost také aktuálně rozvíjí své podnikání v odvětvích médií, budování železnic, výzkumu chemických látek, výroby lodních motorů a poskytování finančních produktů v oblasti bankovnictví. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti General Electric Company (NYSE-GE), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 122,1 miliard USD a disponuje celkovými aktivy v hodnotě 377,9 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím 64,30 miliard USD. Společnost zaměstnává 313.000 kmenových pracovníků.

Společnost General Electric Company (NYSE-GE) také vyplácí svým akcionářům kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 3,94% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,48 USD na akcii. Díky tomu, že společnost General Electric Company (NYSE-GE) nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku, ve kterém zvýšila meziročně celkový obrat o 1,83% na hodnotu 30,1 miliard USD, ale také díky rozvoji v dalších oblastech podnikání a letošní rozsáhlé restrukturalizaci s cílem navýšit svůj zisk, se stala akcie společnosti General Electric Company (NYSE-GE) velice žádaná u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, kde lze očekávat podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 15,75 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.