TEST
Společnost General Motors Company v hledáčku investorů - FXGlobal
cover

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) překonala očekávání analytiků v oblasti prodejů vozů crossover. Vedení společnosti pro veřejná média prozradilo, že vynaloží více než 8 miliard USD na vývoj svých automobilů a oznámilo hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2017. Tržby v tomto čtvrtletí překonaly očekávání analytiků a titul se stal velice žádaným pro nákup akcií jak u soukromých investorů, tak pro nadnárodní investiční společnosti. Cena akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM)k obchodnímu dni 26. února 2018 dosáhla aktuální hodnotu 41,54 USD za akcii s jednodenním růstem o 1,54 %.

General Motors Company (NYSE-GM) je výrobcem automobilů sídlící v Detroitu, ve státě Michigan v USA. Společnost byla založena v roce 1908 pod názvem General Motors Corporation. Současná společnost General Motors Company (NYSE-GM) vznikla v roce 2009 po restrukturalizaci General Motors Corporation, která zbankrotovala. General Motors Company (NYSE-GM) vyrábí automobily v 37 zemích světa pod dvanácti světově známými značkami, jako je Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Holden, HSV, Opel, Vauxhall, Wuling, Baojun, Jie Fang a Ravon. Společnost vyrobila za celý minulý rok přes  9 milionů automobilů. Společnost zaměstnává 181.000 kmenových pracovníků.

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) překonala odhady analytiků a utržila za čtvrté čtvrtletí roku 2017 celkový obrat v hodnotě 37,7 miliardy USD. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti General Motors Company Mary Barra prohlásila: „Opatření, které jsme podnikli s cílem dále posílit naši hlavní činnost a posunout naši vizi osobní mobility z roku 2017, budou pokračovat v zájmu realizace našeho plánu a přetvářet naší společnost tak, abychom mohli těžit z dlouhodobých úspěchů.“ Společnost také v tomto roce očekává, že bude mít prospěch z prodeje svých vylepšených Crossoversů, Chevrolet Traverse, Buick Enclave a GMC Terrain. Společnost General Motors Company (NYSE-GM) a její partneři v tomto roce také uvedou v Číně 15 nových vozů pod značkami Cadillac, Buick, Chevrolet, Baojun a Wuling.

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 166,380 miliard USD s provozním ziskem 9,545 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 9,427 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 221,69 miliard USD s vlastním kapitálem 43,836 miliard USD.  Společnost také vyplácí svým akcionářům atraktivní kvartální dividendy, dividendový výnos činí 3,66 % p.a.. a výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 1,52 USD na akcii. Akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM) jsou aktuálně velice oblíbené u soukromých investorů a nadnárodních korporací, a to především díky zveřejnění hospodářských výsledků za čtvrté čtvrtletí roku 2017, ale také díky uvedení patnácti nových vozů pod značkami Cadillac, Buick, Chevrolet, Baojun a Wuling v Číně. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-GM), průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 47,96 USD za akcii.

 

Team analytiků FX Global.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.