TEST
Společnost General Motors Company plánuje vybudovat síť vozů taxi - FXGlobal
cover

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) ve svém prohlášení pro veřejná média uvedla, že rok 2017 byl pro společnost dobrý a plánuje do roku 2019 vybudovat síť taxikářů, kteří budou používat ke své práci elektromobily značky Chevrolet Bolt. Společnost minulý rok ukázala, jak dokáže být hbitá ve vztahu ke globálním změnám v oblasti vývoje a výroby elektromobilů. Společnost General Motors Company (NYSE-GM) také prohlásila, že řízení udržitelného hospodaření společnosti může mít jak obchodní, tak společenskou hodnotu. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií, cena akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM) od začátku roku 2017 vzrostla k poslednímu obchodnímu dni roku 2017 (29. prosinec 2017) o 17,65 % na hodnotu 41,28 USD za akcii. První obchodní den roku 2018 2.ledna 2018 připsala dalších 1,98 % ceny a uzavřela na hodnotě ve výši 41,80 USD za akcii.

General Motors Company (NYSE-GM) je výrobcem automobilů sídlící v Detroitu, ve státě Michigan v USA. Společnost byla založena v roce 1908 pod názvem General Motors Corporation. Současná společnost General Motors Company (NYSE-GM) vznikla v roce 2009 po restrukturalizaci General Motors Corporation, která zbankrotovala.  General Motors Company (NYSE-GM) vyrábí své automobily v 37 zemích světa pod dvanácti světově známými značkami, jako je Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Holden, HSV, Opel, Vauxhall, Wuling, Baojun, Jie Fang a Ravon. Společnost vyrobila za celý minulý rok přes 9 milionů automobilů. Společnost zaměstnává 215.000 kmenových pracovníků.

Podle analytiků společnosti General Motors Company (NYSE-GM) prognózy naznačují, že prodeje automobilů v USA se v roce 2018 sníží. Tento fakt ale nezahrnuje širokou expanzi společnosti General Motors Company v Číně, kde společnost a její společné podniky v prvních osmi měsících roku 2017 prodaly rekordních 2.381.834 vozů. Společnost také vyrábí a prodává nejlevnější elektromobil současnosti Chevrolet Bolt, který stojí pouhých 36.000 USD.  Společnost ve své tiskové zprávě uvedla, že v tomto a příštím roce chce představit dva nové prototypy elektromobilů a v příštích pěti letech vyrábět 20 typů elektromobilů. Výkonný analytik společnosti Kelley Blue Book Co., Akshay Anand řekl: „Průmysl pokračuje v pomalém posunu směrem k elektrickým vozidlům, kde se technologie velice rychle vyvíjí a očekává se tak veliký pokrok a nárůst v oblasti prodejů.“  Společnost General Motors Company (NYSE-GM) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 166,380 miliard USD s provozním ziskem 9,545 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 9,427 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 221,69 miliard USD s vlastním kapitálem 43,83 miliard USD.

Společnost již třetím rokem také vyplácí atraktivní kvartální dividendy, aktuální dividendový výnos je 3,64 % p.a..a výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 1,52 USD na akcii. Akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM) jsou aktuálně velice oblíbené u soukromých investorů a nadnárodních investiční korporací a to především díky plánům společnosti, která chce v tomto a příštím roce představit další dva nové prototypy elektromobilů a v příštích pěti letech vyrábět 20 typů elektromobilů. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-GM) a průměrná cílová cena této akcie NYSE-GM byla stanovena na hodnotu 46,61 USD za akcii.

Team analytického oddělení FX Global

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.