cover

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) zaujala soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií aktuálně především díky novému produktu, a to dvou modelů elektrokol ARĪV. Společnost také nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2018, které překonaly odhady světových analytiků. Společnost v meziročním porovnání zaznamenala nárůst celkového obratu o 1% na hodnotu 147 miliard USD, provozní zisk s meziročním nárůstem o 2,35% a čistý zisk s nárůstem o 2,44%. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti General Motors Company (NYSE-GM), která také nedávno zveřejnila výhled do konce letošního roku 2019, do kterého zahrnula také stoupající ceny komodit, geopolitická rizika a zavádění cla. Cena akcie General Motors Company (NYSE-GM) od začátku roku k obchodnímu dni 14. března 2019 vzrostla o 13,69% na hodnotu 38,03 USD za akcii.

General Motors Company (NYSE-GM) je výrobcem automobilů sídlící v Detroitu, ve státě Michigan v USA. Společnost byla založena v roce 1908 pod názvem General Motors Corporation. Současná společnost General Motors Company (NYSE-GM) vznikla v roce 2009 po restrukturalizaci společnosti General Motors Corporation.  Společnost vyrábí automobily ve 37 zemích světa pod dvanácti světově známými značkami, jako je Chevrolet , Buick , GMC , Cadillac , Holden , HSV , Opel , Vauxhall , Wuling , Baojun , Jie Fang a Ravon. Předseda a generální ředitel společnosti je Mary T. Barra. Společnost zaměstnává 180.000 kmenových pracovníků a v loňském roce vyrobila přes  9 milionů  automobilů.

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) již v listopadu loňského roku oznámila, že pracuje na vývoji nových elektrokol a zároveň tehdy vyhlásila soutěž pro výběr samotného jména, kde zvítězil název ARĪV, které ponesou všechna elektrokola společnosti General Motors Company. Na vývoji elektrokol ARĪV se podíleli i specialisté z vývojového týmu Chevrolet, kteří navrhli elektromobil Chevrolet Volt. Dvojice jízdních kol ARĪV Merge a ARĪV  Meld vyniká moderním designem i technikou a již se dají koupit v Evropě. Standardem výbavy jsou kotoučové brzdy, LED osvětlení vpředu i vzadu a lithium-iontové baterie. Elektromotor umožňuje jízdu rychlostí až 25 km/h a dojezd na jedno nabití až 64 kilometrů. V blízké budoucnosti mají být k dispozici další funkce a to včetně režimu, který podle profilu trasy doporučí, kdy využít elektromotor a kdy šlápnout do pedálu, aby se jezdec co nejméně vysiloval. Tato novinka zaujala globální světový trh v oblasti módy, fitness a sportu, ale také soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti General Motors Company (NYSE-GM). Společnost také prozradila a poskytla investorům svůj obchodní plán pro letošní rok, který bude podle slov společnosti díky rozsáhlým projektům, expanze v Číně, výroby a vývoje elektromobilů, nově také výroby nákladních automobilů, ale také aktuálně výroby elektrokol ARĪV velice úspěšný. Společnost General Motors Company (NYSE-GM) utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 147,0 miliard USD s provozním ziskem 8,1 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 5,58 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 212,482 miliard USD s vlastním kapitálem 35,001 miliard USD.

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) také prozradila, že v tomto roce bude hlavní značkou v oblasti vývoje a distribuce elektromobilů Cadillac a od poloviny loňského roku se aktivně zaměřuje na vývoj a výrobu modelů vozů SUV, MPV a segment s luxusními vozy. Společnost také vyplácí svým akcionářům pravidelné atraktivní, kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 4,00% p.a.. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,52 USD na akcii. Společnost se stala velice oblíbenou a lákavou pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, díky nedávno zveřejněným hospodářským výsledkům, ale také díky vývoji a nové nabídce dvou elektro kol ARĪV Merge a ARĪV  Meld, ale také díky výhledu společnosti pro celý letošní rok 2019. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-GM), kde byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 46,41 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.