cover

Společnost International Business Machines Corporation (NYSE-IBM) vyrobila nejrychlejší a nejchytřejší superpočítač světa. Tento superpočítač je jedním z největších úspěchů společnosti všech dob. Generální ředitel společnosti International Business Machines Corporation (IBM) Ginni Rometty pro veřejná média řekl: „Je to opravdu jeden z našich největších úspěchů. Je to nejrychlejší, nejchytřejší superpočítač.Budete mít nové sloučeniny a nové léky na rakovinu.“ Společnost také nedávno vytvořila dosud nejvýkonnější kvantový počítač, který disponuje 50 kvantovými bity (qubity), a učinila tak zásadní krok směrem k novému způsobu zpracování úloh formou superpozice a kvantového provázání dat. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti International Business Machines Corporation (NYSE-IBM), cena akcie (NYSE-IBM) obchodního dne 8. června 2018 vzrostla o 0,54% na hodnotu 146,14 USD za akcii.

Společnost International Business Machines Corporation (IBM), přezdívaná Big Blue (Velká modrá), byla založena před 106 lety, dne 16. června 1911 v New Yorku a stala se předním světovým výrobcem v oboru informačních technologií. Mezi její hlavní činnosti patří v současnosti výroba a prodej počítačového softwaru, hardwaru a služeb. Dne 12. srpna roku 1981 byly společností IBM uvedeny na trh osobní počítače IBM PC kompatibilní (PC – Personal Computer), které konkurovaly v té době značkám Commodore, Atari, Apple a dalším. Počítače IBM PC se rychle staly nejrozšířenějším typem mikropočítačů dané doby na trhu spotřební elektroniky, a protože společnost International Business Machines Corporation (NYSE-IBM) zveřejnila technickou dokumentaci výrobních procesů jejich počítačů, ve velmi krátké době došlo k velmi rychlému nárůstu konkurenčních značek, které také začaly mikropočítače vyrábět. Úspěch počítačů společnosti International Business Machines Corporation (NYSE-IBM) byl způsoben především jejich nízkou cenou a vysokou mírou kompatibility. V roce 2007 společnost utržila rekordní celkový obrat v hodnotě 98,8 miliard USD s provozním ziskem v hodnotě 41,7 miliard USD.

Společnost International Business Machines Corporation (NYSE-IBM) pojmenovala nejrychlejší superpočítač Summit. Počítač se může pochlubit špičkovým výkonem 200.000 bilionů výpočtů za jednu sekundu. Summit bude osmkrát výkonnější než do té doby nejrychlejší počítač v USA Top Titan. Tento nový počítač Summit trvalo vytvořit čtyři roky. Společnost také uvedla, že tento super počítač dokáže za jeden den udělat tolik operací, jako by vědci dokázali udělat od 27 let až 13.000 let. Summit tak bude sloužit jako výzkumné centrum pro nové objevy sloučenin a nových léků proti rakovině. Tajemník energetiky Rick Perry řekl, že tento stroj bude mít hluboký vliv nejen na zdravotní péči, ale také na energetický výzkum a počítačovou bezpečnost. USA, které se umístily na pátém místě z hlediska nejrychlejších počítačů na světě, se nyní vrací na místo č. 1. Společnost International Business Machines Corporation (NYSE-IBM) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 79,139 miliard USD s provozním ziskem 11,4 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost vytvořila čistý zisk 5,753 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy 125,35 miliard USD s vlastním kapitálem 17,594 miliard USD. Společnost zaměstnává 380.300 kmenových pracovníků.

Společnost také vyplácí svým akcionářům pravidelné atraktivní kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 4,30 % p.a..a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 6,28 USD na akcii. Díky tomu, že společnost International Business Machines Corporation (NYSE-IBM) vyrobila nejrychlejší a nejchytřejší superpočítač (Summit) všech dob, ale také díky skutečnosti, že nedávno vytvořila dosud nejvýkonnější kvantový počítač, který disponuje 50 kvantovými bity (qubity), a učinila tak zásadní krok směrem k novému způsobu zpracování úloh formou superpozice a kvantového provázání dat, se stal tento akciový titul velice atraktivní pro soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti International Business Machines Corporation. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze předpokládat, a to již ve střednědobém investičním horizontu, růst ceny akcie, kdy byla průměrná cílová cena akcie (NYSE-IBM) stanovena na hodnotu 167,90 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.