TEST
Společnost Intel Corp.se stala dodavatelem pro Apple Inc. - FXGlobal
cover

Společnost Intel Corporation (NASDAQ-INTC) začala vyrábět novou generaci modemů XMM pro telefony společnosti Apple, Inc., tedy pro letošní řadu telefonů iPhone. Společnost Intel Corporation nyní zahájila výrobu modemů XMM 7560 nové generace, které budou použity v sestavě iPhone 2018. Tento modem představuje pro společnost Intel Corporation několik milníků, a to především první čip, který má být vyrobený výhradně ve vlastní síti a je prvním čipem od společnosti Intel, který podporuje CDMA (Code Division Multiple Access – který dokáže na jednom komunikačním kanálu (o šířce 1,25 MHz) přijímat signály od více vysílačů najednou a následně jednotlivé signály od sebe odlišit) a klasickou GSM síť. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace a zvýšily tak jejich zájem právě o akcie společnosti Intel Corporation (NASDAQ-INTC), cena této akcie obchodního dne 11.7.2018 dosáhla hodnoty ve výši 51,20 USD za akcii.

Společnost Intel Corporation (NASDAQ-INTC) je americká nadnárodní technologická společnost se sídlem v Santa Clara v Kalifornii. Jejím generálním ředitelem je Brian Krzanich. Společnost Intel Corporation je jedou z největších a světově nejlépe ceněných společností v oblasti polovodičových čipů na světě.  Jedná se o vynálezce x86 série mikroprocesorů, tyto procesory naleznete ve většině osobních počítačů. Společnost Intel Corporation dodává procesory pro výrobce počítačového systému, jako je Apple, Samsung, HP a Dell. Společnost také dělá základní desku čipové sady, řadiče síťového rozhraní a integrované obvody, flash paměti, grafické čipy, vestavěné procesory a další zařízení související s komunikací s výpočetní technikou. Společnost Intel Corporation (NASDAQ-INTC) zahájila spolupráci se společností Ericsson v oblasti vývoje vysokorychlostní sítě 5G, díky této spolupráci chtějí obě společnosti dosáhnout milníku s datovým voláním typu end-to-end 5G. Generální ředitel společnosti Intel Corporation (NASDAQ-INTC) Brian Krzanich řekl: „Strategické investice, které jsme učinili v oblasti paměti, programového řešení, komunikace a autonomního řízení se společnosti začínají vyplácet v oblasti finančního růstu.“

Viceprezidentka a generální ředitelka společnosti Ericsson Asha Keddy řekla: „Pro novou generaci a standardy společností Ericsson a Intel prokázaly úspěšný 5G NR non-standalone datový přenos, který slouží jako další silný důkaz, že je k dispozici komerční 5G. Společnost Intel a průmysl úzce spolupracovali na dokončení standardu 3GPP 5G R15 a nyní budeme spolupracovat, abychom pomohli operátorům urychlit jejich sítě 5G, zatímco Intel vyvíjí svou modemovou řadu LTE směrem k modemu Intel® XMM 8000 ™ do roku 2019.“ Nishant Batra, vedoucí oddělení produktových oblastí společnosti Ericsson, řekla: „Práce prováděné inženýry společnosti Ericsson spolu s našimi partnery vytváří základ pro komerční připravenost 5G.“Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční společnosti pro nákup akcií právě společnosti Intel Corporation (NASDAQ-INTC), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 62,76 miliard USD s provozním ziskem 17,93 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 9,601 miliard USD. Společnost disponuje svými celkovými aktivy v hodnotě 123,2 miliard USD s vlastním kapitálem 69,01 miliard USD. Společnost zaměstnává 106.000 kmenových pracovníků.

Společnost Intel Corporation (NASDAQ-INTC) také vyplácí svým akcionářům pravidelnou kvartální dividendu. Dividendový výnos je aktuálně 2,34 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 1,20 USD na akcii. Společnost se aktuálně stala velice atraktivní pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky výrobě nové generace modemů XMM pro telefony iPhone od společnosti Apple, Inc., ale také díky spolupráci se společností Ericsson v oblasti vývoje vysokorychlostní sítě 5G. Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávají v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 58,25 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.