cover

Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) plánuje nabídnout Japonsku nový neviditelný stíhací letoun, který by měl být hybridem mezi stíhacím letounem F-22, jehož export je zakázán, a pokročilým stíhacím letounem F-35. Společnost Lockheed Martin Corp. se dohodla se společností Raytheon na dodání systému DAS F-35 s přídavnými snímači pro stíhací letouny F-35. Tyto skutečnosti zaujaly jak soukromé investory, tak i nadnárodní investiční korporace, a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Lockheed Martin Corp., cena akcie (NYSE-LMT) byla obchodního dne 18. června 2018 na hodnotě 309,52 USD za akcii s meziročním aktuálním růstem o 10,11 %.

Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) je jedna z vedoucích mezinárodních společností v oblasti výroby stíhacích letadel a vrtulníků pro armádu. Společnost vznikla v roce 1995 sloučením společností Lockheed Corporation a Martin Marietta. Sídlí ve městě Bethesda v Marylandu v USA. Současným ředitelem společnosti je Robert J. Stevens, který se vedení společnosti ujal po Gordonu Richardu Englandovi, který postupně přešel do funkce prvního náměstka ministra vnitra Spojených států. Mezi produkty společnosti Lockheed patří například balistické rakety Trident, letouny F-16, Hercules a F-22 Raptor, za který roku 2006 společnost obdržela cenu Collier Trophy. Pod firmou Martin Marietta se vyrábějí rakety Titan a také Space Shuttle External Tank. Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) vyrábí také elektroniku a informační a elektronické systémy a má angažmá také v kosmonautice. Hlavním zákazníkem pro Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) (kolem 95 %) je americké ministerstvo obrany, ale také jiné americké federální agentury a armády cizích mocností.

Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) nabídku neviditelného hybridního stíhacího letounu projednala s japonským ministerstvem obrany. Japonskou vzdušnou stíhací flotilu aktuálně tvoří zastaralé F-15J a F-2, které pocházejí z modelu F-16. Světoví analytici očekávají, že administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa tento export v krátké době povolí, protože v zájmu USA je, aby si Japonsko zachovalo technologickou výhodu nad ozbrojenými silami Číny. Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) se také mimo jiné dohodla se společností Raytheon na dodání systému s přídavnými snímači pro stíhací letouny F-35. Tento systém DAS F-35 shromažďuje a vysílá snímky s vysokým rozlišením v reálném čase do pilotní přilby ze šesti infračervených kamer umístěných kolem letadla, což umožňuje pilotům vidět okolní prostředí ve dne i v noci. Se schopností detekovat a sledovat hrozby z jakéhokoli úhlu, poskytuje systém F-35 DAS pilotům bezkonkurenční přehled o bojovém prostoru.

Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT), která za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 51,048 miliard USD s provozním ziskem 5,921 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 2,002 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou na hodnotě 46,521 miliard USD. Společnost zaměstnává 100.000 kmenových pracovníků. Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) také vyplácí svým akcionářům pravidelné, kvartální dividendy, kdy dividendový výnos je aktuálně 2,58% p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 8 USD na akcii. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze předpokládat v střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie společnosti Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT), průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 373,94 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.