cover

Společnost Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) se stala zajímavou akcií pro soukromé investory a nadnárodní investiční korporace díky nově vznikající divadelní a filmové divizi. Tato nová divize bude společnost Mattel Films, která se bude zaměřovat na vývoj a výrobu divadelních her a filmů pro děti, kde budou mít hlavní roli hračky, které sama společnost Mattel, Inc. vyrábí. Vedoucím a výkonným producentem společnosti Mattel Films bude Robbie Brennerová, která získala v roce 2014 od americké Akademie filmového umění a věd Oskara za nejlepší film. Paní Brennerová byla také nominována na Oscara za nejlepší snímek klubu Dallas Buyers a film Burden byl vítězem na filmovém festivalu Sundance v letošním roce. Tyto nové skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT), která obchodního dne 13. prosince 2018 vzrostla o + 1,55% na hodnotu 13,77 USD za akcii.

Společnost Mattel Creations byla založena v roce 1945 panem Haroldem „Matt“ Matsonem a El Handlerem Liotem. Společnost zpočátku prodávala nábytek. Pan Matson brzy prodal svůj podíl společnosti panu Handlerovi a to hlavně kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu. V roce 1947 měla společnost svůj první hit, a to hračku, která se nazývala – ukulele „Uke A Doodle“. Společnost, jak ji aktuálně známe Mattel, Inc. byla založena o rok později v roce 1948 v Kalifornii v USA. Téhož roku společnost dostala aktuální název Mattel, Inc.. Společnost se stala v roce 1955 prvním celoročním sponzorem televizního seriálu Mickey Mouse Club. První panenka Barbie byla představena v roce 1959, která se stala nejprodávanější hračkou společnosti vůbec. Mattel, Inc. vyrábí a prodává celou řadu hraček po celém světě.

Předseda a generální ředitel společnosti Mattel, Inc., pan Ynon Kreiz řekl: „Mattel je jedním z největších světových výrobců hraček, kdy nám vytvořením divize Mattel Films umožní využít naší perspektivu společnosti. Robbie je nadanou vypravěčkou a vysoce respektovaným filmovým tvůrcem z hlubokým nadáním v oblasti zábavy.“ Společnost Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) také nedávno obnovila svůj zájem o rozvíjející se trhy, jako je Čína, kde se společnost spojila s internetovým obchodem Alibaba a internetovými stránkami pro rodiče Baby Tree. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT), která za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 4,882 miliard USD s provozním ziskem 1,821 miliardy USD a vytvořila čistý zisk ve výši 1,054 miliardy USD. Celková aktiva společnosti dosáhla 6,238 miliard USD a vlastní kapitál přesáhl hodnotu 1,257 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 25.800 kmenových pracovníků.

Společnost Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální atraktivní dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 4,36% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,60 USD na akcii. Společnost Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) se hlavně proslavila po své nejúspěšnější hračce ukulele panenkou Barbie, kde skoro každá holčička v každé části světa chce vlastnit alespoň jednu hračku Barbie. Jak je již známo, tak společnost Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) se snaží naplnit sny každého malého zákazníka. Společnost se aktuálně stala velice atraktivní pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky nové divizi a to společnosti Mattel Films, která se bude zaměřovat na vývoj a výrobu divadelních her a filmů pro děti, kde budou mít hlavní roli hračky, které sama vyrábí společnost Mattel, Inc. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 14,54 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.