TEST
Společnost McDonald´s Corporation neplatí daně - FXGlobal
cover

Společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) byla osvobozena od daně v Lucembursku. Tuto informaci ohlásila evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. Toto daňové zvýhodnění, které bylo provozovateli největší sítě rychlého občerstvení poskytnuto lucemburskou vládou, není v rozporu s evropským právním řádem. Toto stanovisko vychází z důkladné analýzy Evropské komise, která přičetla výsledek takřka nulového zdanění společnosti McDonald´s Corporation, mezerám v lucemburských a amerických daňových zákonech. Tento fakt podle světových analytiků ovlivní meziročně čistý zisk společnosti McDonald´s Corporation. Společnost McDonald´s Corporation také aktuálně zveřejnila datum pro vyplacení atraktivní dividendy. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti McDonald´s Corporation (NYSE-MCD), jejíž cena dne 28. září 2018 vzrostla jednodenně o 0,46  % na hodnotu 167,29 USD za akcii.

McDonald’s Corporation je společnost provozující jeden z největších světových řetězců rychlého občerstvení. Společnost byla založena v roce 1940 bratry McDonaldovými, kteří svůj první stánek otevřeli v Kalifornii. Rozmach společnosti však začal až v roce 1955, kdy ji převzal podnikatel Ray Kroc, který byl synem českých emigrantů. V roce 1960 byla firma přejmenována na McDonald’s Corporation. Hlavním artiklem McDonaldu je hamburger. Hamburger není jediným symbolem. Řetězec restaurací si vybudoval silnou a rozpoznatelnou značku, která je symbolem obchodního úspěchu. Část restaurací neprovozuje firma přímo, ale poskytuje vlastníkům jednotlivých restaurací formou franšízingu, což je právo provozovat svou živnost pod jménem McDonald’s. McDonald’s zabezpečuje a kontroluje úroveň jednotlivých restaurací a organizuje jejich společnou marketingovou politiku a zásobování. Společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) provozuje více, než 36.520 restaurací ve více než 120 zemích. Přibližně 30.080 McDonaldů jsou franšízy a více než 6.444 restaurací patří a provozuje společností McDonalds.

I přes velké náklady, které restrukturalizace společnost McDonald´s Corporation začátkem letošního roku stála, společnosti stále meziročně stoupá čistý zisk, který ve druhém čtvrtletí v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku stoupl o 7,2% na hodnotu 1,496 miliardy USD. Společnost také aktuálně realizuje další kroky v oblasti rozvoje společnosti prostřednictvím výstavby školícího systému pro své zaměstnance, ale také novou nabídku zdravých pokrmů. Společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) také těží z nedávno zavedené aplikace pro chytré telefony, ve které si zákazníci mohou vytvořit objednávku online s přesným datem doručení na danou adresu. Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 22,820 miliard USD s celkovým provozní ziskem 9,553 miliard USD. Společnost vytvořila po odečtení všech nákladů čistý zisk v hodnotě 5,192 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 33,804 miliard USD s vlastním kapitálem přesahující částku 3,268 miliard USD. Společnost zaměstnává 235.000 kmenových pracovníků.

Společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) také vyplácí svým akcionářům pravidelnou atraktivní kvartální dividendu. Dividendový výnos je aktuálně 2,77 % p.a. a výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 4,64 USD na akcii. Společnost také nedávno zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude dne 30. listopadu 2018 a Pay Date (datum vyplacení dividendy), který byl stanovený na 17. prosince tohoto roku. Díky tomu, že společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) byla osvobozena od daně v Lucembursku a neustále zvyšuje svůj čistý zisk, který byl za druhé čtvrtletí 2018 meziročně vyšší o 7,2% na hodnotě 1,496 miliardy USD, ale také díky aktuálně známému datu pro vyplacení dividendy, se stal titul (NYSE-MCD) velice atraktivní u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií.  Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy byla stanovena průměrná cílová cena akcie NYSE-MCD na hodnotu 183,12 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.