TEST
Společnost McDonald´s Corporation vykazuje růst - FXGlobal
cover

Společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) ve své veřejné zprávě uvedla, že tržby společnosti rostly nejrychlejším tempem za šest let a ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku 2017 stouply o 5,5%, což bylo o 0,6 % celkového objemu tržeb více, než odhadovali analytici z ekonomického zpravodajství portálu Wall Street Journal. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily jejich zájem o akcie právě společnosti McDonald´s Corporation (NYSE-MCD). Cena této akcie za posledních 52 týdnů k obchodnímu dni 2.února 2018 vzrostla o 37,46 %  na aktuální hodnotu ve výši 169,38 USD za akcii.

McDonald’s Corporation je společnost provozující jeden z největších světových řetězců rychlého občerstvení. Společnost byla založena v roce 1940 bratry McDonaldovými, kteří svůj první stánek otevřeli v Kalifornii. Rozmach společnosti však začal až v roce 1955, kdy ji převzal podnikatel Ray Kroc, který byl synem českých emigrantů. V roce 1960 byla firma přejmenována na McDonald’s Corporation. Hlavním artiklem McDonaldu je hamburger.  Hamburger ovšem pochopitelně není jediným symbolem. Řetězec restaurací si vybudoval silnou a rozpoznatelnou značku, která je symbolem obchodního úspěchu. Část restaurací neprovozuje firma přímo, ale poskytuje vlastníkům jednotlivých restaurací formou franšízingu, což je právo provozovat svou živnost pod jménem McDonald’s. Společnost McDonald’s zabezpečuje a kontroluje úroveň jednotlivých restaurací a organizuje jejich společnou marketingovou politiku a zásobování. Společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) provozuje více než 36.520 restaurací ve více než 120 zemích. Přibližně 30.080 McDonaldů jsou franšízy a více než 6.444 restaurací patří a provozuje společností McDonalds. Společnost McDonald McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) zaměstnává zhruba 375.000 kmenových pracovníků.

Analytik odborného žurnálů CNBC Moody’s řekl: „Pozitivní globální výkon společnosti McDonald ve srovnání s posledním čtvrtletím a celým rokem 2017, který je částečně poháněn pozitivními hosty ve všech segmentech, je dobrým ukazatelem toho, že různé iniciativy společnosti se nadále rozvíjejí a díky tomu zaujala své spotřebitele.“ V minulém roce společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) investovala do rekonstrukce 4.000 restaurací a modernizace více než 650 restaurací v celkovém objemu nákladů ve výši zhruba okolo 1,9 miliardy USD. Společnost má aktuálně již přibližně 3.000 úspěšně dokončených a zrekonstruovaných restaurací. V letošním roce 2018 společnost McDonald plánuje vynaložit 2,4 miliardy USD na stávající pobočky a chce otevřít 1.000 nových restaurací a dokončit rekonstrukce dle plánu v celkovém počtu ve výši 4.000 restaurací. Společnost utržila za fiskální rok 2016 obrat v hodnotě 24,622 miliard USD s celkovým provozní ziskem 7.745 miliard USD a vytvořila o 3,5% vyšší čistý zisk než minulý fiskální rok, a to 4,686 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 31,024 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím částku 2,2043 miliard USD.

Mimo to společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) také vyplácí již od roku 1977, tedy 41. rokem, svým akcionářům pravidelnou atraktivní, kvartální dividendu, aktuální výše dividendy, odsouhlasená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 4,04 USD na akcii a aktuální dividendový výnos je 2,39 % p.a.. V současnosti se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy, kdy poslední den pro nákup akcií společnosti  McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date byl stanovený na 28. února 2018 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 15. března 2018. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie a průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 186,57 USD za akcii.

 

 

Team analytiků FX Global.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.