TEST
Společnost Microsoft Corporation v zájmu investorů - FXGlobal
cover

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) zveřejnila prostřednictvím veřejných médií své klíčové kroky pro konec letošního roku a následující rok. Jejími hlavními klíčovými kroky je uvedení nové generace počítačů na trh pro virtuální realitu a odhalení nových virtuálních brýlí Microsoft HoloLens 2. Společnost také prostřednictvím médií prozradila, že nové produkty v následujícím roce otevřou uživatelům neomezený výpočetní výkon a schopnost cloudu v kombinaci se stále inteligentnějšími zařízeními, které dokáží vytvořit virtuální zážitek v novém rozměru. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Microsoft Corporation, která obchodního dne 15. listopadu 2019 vzrostla o 1,23% na hodnotu150,38 USD za akcii.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je americká akciová nadnárodní společnost se sídlem v Redmondu ve státě Washington, která byla založena panem Billem Gatesem dne 4. dubna roku 1975. Microsoft Corporation je technologická společnost, která vyvíjí, vyrábí a podporuje řadu softwarových produktů, služeb a zařízení. Mezi její produkty patří aktuálně operační systém Windows 10, aplikace pro office využití, serverové aplikace, aplikace pro business řešení, dále vyvíjí nástroje pro vývoj softwaru, videoher a školení, certifikace počítačových systémů a software pro vývojáře. Rovněž navrhuje, vyrábí a prodává zařízení, včetně osobních počítačů, tabletů, herních konzolí a zábavných chytrých telefonů. Společnost nabízí celou řadu služeb, včetně řešení cloud-based, které poskytují zákazníkům software a poradenský software.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) také zveřejnila ve své tiskové zprávě hospodářské výsledky za 1Q 2020, které dopadly nad očekávání světových analytiků. Společnost v meziročním porovnání zaznamenala nárůst celkového obratu o 13,65% na 33,055 miliardy USD. Ještě lépe je na tom zisk, který za tři měsíce vzrostl o 21% na hodnotu 10,678 miliardy USD. Cloudová služba Microsoft Azure zvýšila meziročně tržby o 59%, což je mírně nižší nárůst než v předchozím čtvrtletí, kdy došlo k nárůstu ve výši dokonce o 64%.  Společnost Microsoft Corporation v následujícím čtvrtletí očekává tržby v segmentu Productivity a Business Processes okolo 11,3 až 11,5 miliard USD,tržby v segmentu inteligentního uložiště mezi 11,25 až 11,45 miliardy USD. Segment osobních počítačů by měl mít tržby okolo 12,6 až 13 miliardy USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní invenční korporace pro nákup akcií společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT), která za fiskální rok 2019 utržila celkový obrat v hodnotě 125,8 miliard USD s provozním ziskem 43,0 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 39,2 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 286,55 miliard USD s vlastním kapitálem 102,33 miliard USD. V současné době společnost zaměstnává 148.465 kmenových pracovníků.

Společnost Microsoft Corporation také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartálních dividendy. Aktuálně je dividendový výnos 1,38 % p.a.. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na částku 2,04 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy. Poslední den pro nákup akcií Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date byl stanovený na 20. listopadu 2019 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 12. prosince 2019. Titul společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcii, a to především díky zveřejněným hospodářským výsledkům za 1Q 2020 a aktuálně zveřejněnému dni pro výplatu dividendy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 160,16 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.