TEST
Společnost Microsoft Corporation v zájmu investorů - FXGlobal
cover

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) nedávno zveřejnila prostřednictvím své tiskové zprávy hospodářské výsledky za 1Q 2020 a klíčové kroky pro fiskální rok 2020, kde je jejími klíčovými kroky prosadit na trhu své nové generace počítačů pro virtuální realitu, včetně nových virtuálních brýlí Microsoft HoloLens 2. Společnost také prostřednictvím médií prozradila, že nové produkty otevřou uživatelům neomezený výpočetní výkon a schopnost cloudu v kombinaci se stále inteligentnějšími zařízeními, které dokáží vytvořit virtuální zážitek v novém rozměru. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Microsoft Corporation, která obchodního dne 2. prosince 2019 byla na hodnotě 149,55 USD za akcii.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je americká akciová nadnárodní společnost se sídlem v Redmondu ve státě Washington, která byla založena panem Billem Gatesem dne 4. dubna roku 1975. Microsoft Corporation je technologická společnost, která vyvíjí, vyrábí a podporuje řadu softwarových produktů, služeb a zařízení. Mezi její produkty patří aktuálně operační systém Windows 10, aplikace pro office využití, serverové aplikace, aplikace pro business řešení, dále vyvíjí nástroje pro vývoj softwaru, videoher a školení, certifikace počítačových systémů a software pro vývojáře. Rovněž navrhuje, vyrábí a prodává zařízení, včetně osobních počítačů, tabletů, herních konzolí a zábavných chytrých telefonů. Společnost nabízí celou řadu služeb, včetně řešení cloud-based, které poskytují zákazníkům software a poradenský software.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) utržila za první čtvrtletí 2020 celkový obrat 33,055 miliardy USD s meziročním nárůstem 13,65%. Provozním získ zaznamenal nárůst o 21% na hodnotu 10,678 miliardy USD. Velice úspěšné čtvrtletí společnosti také přineslo nárůst čistého zisku o 1,83% na hodnotu 1,385 miliardy USD. V následujícím čtvrtletí společnost očekává tržby v segmentu Productivity a Business Processes, a to v rozmezí 11,3 až 11,5 miliardy USD. Tržby ze segmentu inteligentního uložiště okolo 11,25 až 11,45 miliard USD a v segmentu osobních počítačů 12,6 až 13 miliard USD. Společnost očekává provozní náklady v rozmezí 10,8 až 10,9 miliard USD a výši efektivní korporátní daně 17%. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní invenční korporace pro nákup akcií společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT), která za fiskální rok 2019 utržila celkový obrat v hodnotě 125,8 miliard USD s provozním ziskem 43,0 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 39,2 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 286,55 miliard USD s vlastním kapitálem 102,33 miliard USD. V současné době společnost zaměstnává 148.465 kmenových pracovníků.

Společnost Microsoft Corporation také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartálních dividendy. Aktuálně je dividendový výnos 1,34 % p.a.. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na částku 2,04 USD na akcii. Titul společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcii, především díky zveřejněným hospodářským výsledkům za 1Q 2020, ale také díky prozrazení svých klíčových kroků pro fiskální rok 2020. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 160,16 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.