cover

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) nedávno zveřejnila prostřednictvím veřejných médií své klíčové kroky pro tento rok. Jejími hlavními klíčovými kroky je uvedení nové generace počítačů na trh pro virtuální realitu a odhalení nových virtuálních brýlí Microsoft HoloLens 2. Společnost také prostřednictvím médií prozradila, že nové produkty v letošním roce otevřou uživatelům neomezený výpočetní výkon a schopnost cloudu v kombinaci se stále inteligentnějšími zařízeními, které dokáží vytvořit virtuální zážitek v novém rozměru. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Microsoft Corporation, která obchodního dne 5. července 2019 byla na hodnotě 137,06 USD za akcii.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je americká akciová nadnárodní společnost se sídlem v Redmondu ve státě Washington, která byla založena panem Billem Gatesem dne 4. dubna roku 1975. Microsoft Corporation je technologická společnost, která vyvíjí, vyrábí a podporuje řadu softwarových produktů, služeb a zařízení. Mezi její produkty patří aktuálně operační systém Windows 10, aplikace pro office využití, serverové aplikace, aplikace pro business řešení, dále vyvíjí nástroje pro vývoj softwaru, videoher a školení, certifikace počítačových systémů a software pro vývojáře. Rovněž navrhuje, vyrábí a prodává zařízení, včetně osobních počítačů, tabletů, herních konzolí a zábavných chytrých telefonů. Společnost nabízí celou řadu služeb, včetně řešení cloud-based, které poskytují zákazníkům software a poradenský software.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) také nedávno ve své tiskové zprávě zveřejnila hospodářské výsledky za 3Q 2019, které dopadly nad očekávání světových analytiků. Společnost v meziročním porovnání zaznamenala nárůst celkového obratu o 14% na 30,6 miliardy USD a nárůst čistého zisku o 18% na hodnotu 8,8 miliardy USD. Společnost také prozradila své odhady pro celý rok 2019, ve kterém očekává nárůst tržeb o 8%. Největším přínosem na nárůstu držeb by měla být internetová platforma Microsoft Azure a balíček Microsoft 365 Business. Tento trend společnost očekává na základě hospodářským výsledkům z roku 2018, ve kterém meziročně zaznamenala silný nárůst tržeb právě u platformy Microsoft Azure, a to o 85%, v Byznys platformě Microsoft Dynamics 365 o 56 %, v Microsoft Office 365 o 36%, v sociální síti LinkedIn o 34%, ale také v herní sekci o 38%. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní invenční korporace pro nákup akcií společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT), která za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 110,36 miliard USD s provozním ziskem 35,05 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 16,57 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 258,84 miliard USD s vlastním kapitálem 82,71 miliard USD. V současné době společnost zaměstnává 134.944 kmenových pracovníků.

Společnost Microsoft Corporation také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartálních dividendy. Aktuálně je dividendový výnos 1,34 % p.a.. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na částku 1,84 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy. Poslední den pro nákup akcií společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date byl stanovený na 14. srpna 2019 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 12. září 2019. Titul společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcii, a to především díky zveřejněným hospodářským výsledkům za 3Q 2019, ale také díky výhledu společnosti pro celý rok 2019 v oblasti nárůstu tržeb a aktuálně známému dni pro vyplacení dividendy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 144,06 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.