TEST
Společnost Nike, Inc. uvedla novou řadu běžeckých bot - FXGlobal
cover

Akcie společnosti Nike, Inc. (NYSE- NKE ) se od začátku tohoto roku vyvíjí v převaze býčího trendu a to především díky nové kolekci high-tech běžecké obuvi, která byla představena již v prosinci minulého roku. Tato nová kolekce, která se od června 2017 začala prodávat v obchodech, byla doprovázena velkou reklamní kampaní, včetně své premiéry v rámci běžeckého maratonu na dráze v italské Monze. Společnost Nike, Inc. otestovala novou kolekci high-tech závodních běžeckých bot na třech nejrychlejších atletech současnosti, kterými jsou Eliud Kipchoge, Lelisa Desisa a Zersenay Tadese. Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) byla průkopníkem v atletických oděvech už před půl stoletím. Právě pro velkou oblibu veřejnosti se značka Nike stala atraktivní akcií pro investory na kapitálových trzích. Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) již začala prodávat svou novou kolekci bot high-tech  Nike Vaporfly Elite a tento produkt se stal velice oblíbeným ne jen u sportovců, ale také u široké veřejnosti spotřebitelů. Aktuální cena akcie společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) byla obchodního dne 18. srpna 2017 na hodnotě 54,95 USD za akcii, momentálně se nachází ve fázi korekce své ceny v poklesu v důsledku výběru zisků investory, nicméně tato akcie NYSE-NKE připsala od začátku letošního roku 2017 o 8,11 %.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) se zabývá vývojem, marketingem a prodejem sportovní obuvi, oděvů, dalšího sportovního vybavení, příslušenství a služeb. Mezi provozní segmenty společnosti patří Severní Amerika, západní Evropa, střední a východní Evropa, Čína a Japonsko. Mezi její portfoliové značky patří Nike, Jordan Brand, Hurley a Converse. Od 31. května 2016 společnost zaměřuje svoji nabídku na produkty značky Nike v devíti kategoriích. A to na běh, basketbal, značku Jordan, fotbalovou obuv, pánskou sportovní obuv, dámskou sportovní obuv, akční sporty a produkty sportovního životního stylu jako je golf. Dále zahrnuje sortiment produktů pro baseball a americký fotbal. Společnost Nike také prodává výrobky určené pro děti, ale i pro ostatní sportovní a rekreační účely, jako je kriket, lakros, tenis, volejbal, pěší turistika a outdoorové aktivity. Společnost Nike prodává široký sortiment produktů.

Vlajkovou lodí nové kolekce profesionálních běžeckých bot high-tech je nejvyšší model high-tech závodních bot Nike Vaporfly Elite, které radikálně zvyšují rychlost na silnici, jsou ultra lehké a ultra citlivé v ovládání při běhu. Moderní a radikální vzhled těchto bot je také posledním příkladem dlouhodobého vývoje společnosti Nike Inc., když tato luxusní závodní obuv umí přeměnit běžnou silnici v atletickou krajinu. Cena těchto bot se pohybuje okolo 300 USD a od července vytvořila společnost Nike, Inc. také další kolekci barevného provedení pro toto letní období.  Společnost za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat ve výši 32,376 miliard USD s celkovým provozním ziskem 14,971 miliard USD a vytvořila čistý zisk ve výši 3,760 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 21,396 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím částku 12,258 miliard USD. V současné době společnost zaměstnává zhruba 62.600 kmenových pracovníků.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) také vyplácí již osmým rokem kvartální dividendu. Dividendový výnos je aktuálně 1,31% p.a..  Výše vlastní  dividendy byla schválena valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,72 USD na akcii. Díky prodeji nového modelu high-tech běžeckých bot Nike Vaporfly Elite a vytvoření další kolekce spolu s pozitivním výhledem rozvoje společnosti Nike Inc., se zájem investorů o akcie NYSE-NKE zvýšil. Makléřské společnosti a finanční stratégové investičních bank se domnívají, že by měla cena akcie společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu opět růst a její průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 62,19 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.