cover

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) se stala aktuálně velice oblíbenou a lákavou u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií díky uzavření obchodního partnerství se čtrnácti týmy, které tvoří mimo jiné 28 nejlepších fotbalistek světa. Společnost také nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 2019, které překonalo odhady světových analytiků. Společnost v meziročním porovnání zaznamenala dvouciferný nárůst tržeb. Na těchto výsledcích se nejvíce podílela globální reklama prostřednictvím světových sportovních hvězd, jako je například nejlepší basketbalista dnešní doby LeBron James u basketbalové obuvi Nike, ale také díky nové obuvi Nike Epic React Flyknit, kterou testovali profesionální sportovci na dlouhé běžecké trati Nike React s naběhanými 27.300 kilometry. Akcie společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) obchodního dne 11. března 2019 vzrostla o 1,20% na hodnotu 85,82 USD za akcii.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) založili dne 25. ledna roku 1964 pan Bill Bowerman a Phil Knight. Generální ředitel a předseda společnosti Nike, Inc.  je pan Mark Parker. Sídlo společnosti se nachází ve Washington Country ve státě Oregon v USA. Společnost se zabývá vývojem, marketingem a prodejem sportovní obuvi, oděvů, dalšího sportovního vybavení, příslušenství a služeb. Mezi provozní segmenty společnosti patří Severní Amerika, západní Evropa, střední a východní Evropa, Čína a Japonsko. Mezi její portfoliové značky patří  Nike, Jordan Brand, Hurley a Converse. Od  31. května 2016 se společnost výhradně zaměřuje svoji nabídkou na produkty značky Nike v devíti kategoriích. A to na běh, basketbal, dále značka Jordan, v kategorii fotbalové obuvi, pánské sportovní obuvi, dámské sportovní obuvi a na akční sporty a její produkty sportovního životního stylu, jako je Golf. Dále zahrnuje sortiment produktů pro sporty baseball a americký fotbal. Společnost Nike také prodává výrobky určené pro děti, ale i pro ostatní sportovní a rekreační účely, jako je kriket, lakros, tenis, volejbal, pěší turistika a outdoorové aktivity. Společnost Nike prodává široký sortiment produktů a má široký obchodní rozsah v sortimentech, které jsou plné sportovního vybavení a doplňků.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) se také zaměřuje na vývoj svého sportovního oblečení pro ženy, které hrají profesionální fotbal. Navržená fotbalová souprava Nike pro ženy 2019 je výsledkem tří letého fyziologického výzkumu. Tým designérů Nike se setkal s profesionálními fotbalisty z různých zemí, aby si poslechli, co v budoucnu hledají hráči. Společnost ve svém resortu Nike Sports Research Lab měřila pomocí přesné 4D technologie tělo hráčů pro přesné zjištění míst pocení, pro vytvoření řádných ventilačních zón na dresech. Společnost Nike, Inc. se také zaměřila na specifickou pružnost oděvu při pohybu jednotlivých částí těla, aby zajistila správnou pružnost oděvu v každém pohybu. Společnost Nike, Inc. také zaznamenala velice úspěšné druhé čtvrtletí 2019, ve které v meziročním porovnání zvýšila svůj celkový obrat o 10% na 9,4 miliardy USD. Provozní zisk se společnosti zvýšil o 43%, a to především díky vyšším prodejním cenám a růstu marže v NIKE Direct. Čistý zisk společnosti meziročně vzrostl o 10% na 847 milionů USD, což bylo způsobeno především silným růstem výnosů u hrubé marže. Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE)  za fiskální rok 2018 zaznamenala nárůst celkového obratu o +6% na hodnotu 36,4 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 1,9 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhla 23,26 miliard USD s vlastním kapitálem 12,41 miliard USD. Společnost zaměstnává 74.400 kmenových pracovníků.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) také vyplácí svým akcionářům pravidelné, kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 1,03% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválena valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,88 USD na akcii. Akcie společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) se staly aktuálně velice atraktivní pro nákup u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací díky skutečnostem, kdy společnost zaznamenala ve druhém čtvrtletí 2019 meziroční nárůst celkového obratu o 10% , a to na hodnotu 9,4 miliard USD, a nárůst čistého zisku o 10% na 847 milionů USD, ale také díky nové strategii společnosti, kdy společnost aktivně pracuje na vývoji funkčního sportovního oblečení, kdy aktuálně navrhla aktivní sportovní oblečení pro čtrnáct fotbalových týmů, které tvoří 28 nejlepších fotbalistek světa. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-NKE), kde byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 86,87 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.