TEST
Společnost Nike, Inc. zaujala investory - FXGlobal
cover

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) se stala aktuálně velice oblíbenou a lákavou u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií díky nedávno zveřejněným hospodářským výsledkům za druhé finanční čtvrtletí 2019, které překonalo odhady světových analytiků a v meziročním porovnání zaznamenalo dvouciferný nárůst tržeb. Na tomto výsledku se nejvíce projevila restrukturalizace společnosti v oblasti reklamy, a to především díky globální reklamě prostřednictvím světových sportovních hvězd, jako je například nejlepší basketbalista dnešní doby LeBron James u basketbalové obuvi Nike, ale také díky nové obuvi Nike Epic React Flyknit, kterou testovali profesionální sportovci na dlouhé běžecké trati Nike React, kteří naběhali více než 27.300 kilometrů. Akcie společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) byla obchodního dne 16. ledna 2019 na hodnotě 77,68 USD za akcii.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) založili dne 25. ledna roku 1964 pan Bill Bowerman a Phil Knight. Generální ředitel a předseda společnosti Nike, Inc. je pan Mark Parker. Sídlo společnosti se nachází ve Washington Country ve státě Oregon v USA. Společnost se zabývá vývojem, marketingem a prodejem sportovní obuvi, oděvů, dalšího sportovního vybavení, příslušenství a služeb. Mezi provozní segmenty společnosti patří Severní Amerika, západní Evropa, střední a východní Evropa, Čína a Japonsko. Mezi její portfoliové značky patří Nike, Jordan Brand, Hurley a Converse. Od 31. května 2016 se společnost výhradně zaměřuje svoji nabídkou na produkty značky Nike v devíti kategoriích. A to na běh, basketbal, dále značka Jordan, v kategorii fotbalové obuvi, pánské sportovní obuvi, dámské sportovní obuvi a na akční sporty a její produkty sportovního životního stylu, jako je Golf. Dále zahrnuje sortiment produktů pro sporty baseball a americký fotbal. Společnost Nike také prodává výrobky určené pro děti, ale i pro ostatní sportovní a rekreační účely, jako je kriket, lakros, tenis, volejbal, pěší turistika a outdoorové aktivity. Společnost Nike prodává široký sortiment produktů a má široký obchodní rozsah v sortimentech, které jsou plné sportovního vybavení a doplňků.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) v meziročním porovnání zvýšila svůj celkový obrat o 10% na 9,4 miliardy USD. Provozní zisk se společnosti zvýšil o 43%, a to především díky vyšším prodejním cenám a růstu marže v NIKE Direct. Čistý zisk společnosti meziročně vzrostl o 10% na 847 milionů USD, což bylo způsobeno především silným růstem výnosů u hrubé marže. Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) také rozšířila počet svých maloobchodníků, kteří nabízí produkty značky NIKE. Společnosti se tímto krokem podařilo zvýšit kontrolu nad tím, jak je značka prezentována a vnímána globálně zákazníky. Společnost se také podílí na úspěchu týmů, které sama sponzoruje, například sportovní teamy v Rusku, kde zaznamenává díky rozsáhlé reklamní kampaní růst prodejů. Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) za fiskální rok 2018 zaznamenala nárůst celkového obratu o +6% na hodnotu 36,4 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 1,9 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhla 23,26 miliard USD s vlastním kapitálem 12,41 miliard USD. Společnost zaměstnává 74.400 kmenových pracovníků.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) také vyplácí svým akcionářům pravidelné, kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 1,13% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválena valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,88 USD na akcii. Akcie společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) se stala aktuálně velice atraktivní pro nákup u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací díky skutečnostem, kdy společnost zaznamenala ve druhém čtvrtletí 2019 meziroční nárůst celkového obratu o 10% , a to na hodnotu 9,4 miliard USD, a nárůst čistého zisku o 10% na 847 milionů USD, ale také díky nové strategii společnosti v oblasti aktivního rozvoje svých vlastních kamenných obchodů a e-shopu a rozšíření přímé kontroly poptávky po oblíbeném zboží u zákazníků. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-NKE), kde byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 85,80 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.