TEST
Společnost Nike, Inc. zveřejnila své výsledky - FXGlobal
cover

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) nedávno oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku ve kterém zvýšila svůj obrat oproti stejnému období předchozího roku o 7%. Generální ředitel a předseda společnosti Mark Parker řekl: „Příjmy společnosti Nike, Inc. zažily silný, dvouciferný růst v našich mezinárodních geografických oblastech. V Číně jsme zaznamenali největší nárůst tržeb o 19%. Po skončení třetího čtvrtletí nyní vidíme výraznou změnu trendů v Severní Americe, a to především díky novým inovačním technologiím, které nám umožňují vyvíjet sportovní produkty podle představ našich zákazníků.“ Díky těmto skutečnostem se stal titul (NYSE-NKE) aktuálně velice oblíbeným pro nákup akcií u investorů. Cena akcie společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) obchodního dne 1.května 2018 zvýšila svou hodnotu za posledních 52 týdnů o 23,84 %  na aktuální hodnotu 68,10 USD za akcii.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) založili dne 25. ledna roku 1964 Bill Bowerman a Phil Knight. Generálním ředitelem a předsedou společnosti Nike, Inc.  je Mark Parker. Sídlo společnosti se nachází ve Washington Country ve státě Oregon v USA. Společnost se zabývá vývojem, marketingem a prodejem sportovní obuvi, oděvů, dalšího sportovního vybavení, příslušenství a služeb. Společnosti podniká v Severní Americe, západní Evropě, střední a východní Evropě, Číně a Japonsku. Mezi její portfoliové značky patří Nike, Jordan Brand, Hurley a Converse. Od 31. května 2016 se nabídka společnosti zaměřuje výhradně na produkty značky Nike v devíti kategoriích. A to na běh, basketbal, dále značka Jordan, v kategorii fotbalové obuvi, pánské sportovní obuvi, dámské sportovní obuvi a na akční sporty a její produkty sportovního životního stylu, jako je Golf. Nabídka dále zahrnuje sortiment produktů pro baseball a americký fotbal. Společnost Nike také prodává výrobky určené pro děti, ale i pro ostatní sportovní a rekreační účely, jako je kriket, lakros, tenis, volejbal, pěší turistika a outdoorové aktivity. Společnost Nike prodává široký sortiment produktů.

Celkový obrat společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) se zvýšil oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku o 7% na hodnotu 9 miliard USD. Společnost mimo jiné vynaložila 862 milionů USD na vývoj a marketingovou reklamu, což je o 15% více, než za stejné období předchozího roku. Tyto výdaje zahrnují také oblast sportovního marketingu a inovací. Provozní režijní náklady se zvýšily o 9% na 1,9 miliardy USD, což je z velké části způsobeno vyššími administrativními náklady a pokračujícími investicemi do programu pro členy v klubu NikePlus. Tyto skutečnosti zaujaly investory k nákupu akcií společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE), která za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat ve výši 34,35 miliard USD s celkovým provozním ziskem 14,95 miliard USD a vytvořila čistý zisk ve výši 4,24 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 23,26 miliard USD s vlastní kapitál přesahujícím částku 12,41 miliard USD.  V současné době podle dostupných podkladů společnost zaměstnává 74.400 kmenových pracovníků.

Společnost Nike, Inc. (NYSE-NKE) také vyplácí svým akcionářům kvartální dividendu. Dividendový výnos je aktuálně 1,17 % p.a. a výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 0,80 USD na akcii. Díky tomu, že se společnosti Nike inc.  (NYSE-NKE) zvýšil oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku celkový obrat o 7% na hodnotu 9 miliard USD a společnost investovala do svých inovací, vývoje produktů a reklamy o 15% více prostředků, než za stejné období předchozího roku, se stal titul velice oblíbený pro nákup akcií společnosti Nike, Inc. (NYSE-NKE) u investorů. Podle analytiků makléřských společností a finanční stratégové investičních bank lze očekávat v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-NKE), kdy byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 75,00 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.