cover

Společnost NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za své první čtvrtletní období 2020, ve kterém zaznamenala nejvyšší nárůst tržeb v oblasti prodeje datových center, které vzrostly o 12 % na 679 milionů USD, z tržeb z vizualizací, s nárůstem 15 % na 293 milionů USD, a z tržeb z automobilového průmyslu, a to o 23 % na 163 milionů USD. Celkový obrat společnosti za 1Q 2020 byl ve výši 2,22 miliardy USD. Pro následující čtvrtletí společnost NVIDIA Corp mimo jiné vyhlíží tržby až 2,24 miliardy USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA), která obchodního dne 24. května 2019 byla na hodnotě 146,38 USD za akcii.

NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) je americká technologická společnost, která má sídlo v Santa Clara v Kalifornii v USA a byla založena v dubnu roku 1993. Generálním ředitelem a prezidentem společnosti je Jensen Huang. Společnost navrhuje grafické procesory (GPU) pro herní a profesionální trh, stejně jako systémy čipů (SoC) pro mobilní a automobilový trh. Od roku 2014 společnost NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) rozšířila své zaměření do odvětví vývoje herních profesionálních vizualizací, datových center a umělé inteligence.

Tržby společnosti NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) jsou rozděleny do pěti segmentů: hry, datová centra, vizualizace, automobilový průmysl a (OEM) společně s IP. Společnost NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) mimo jiné předčila očekávání světových analytiků v odvětví tržeb z datových center také za celý rok 2019, ale také díky nedávnému prohloubení spolupráce v segmentu autonomních vozidel uzavřením partnerství se společnostmi UBER a Volkswagen (OTCPK-VLKAY) pro vývoj platformy pro umělou inteligenci. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA), která utržila za fiskální rok 2019 celkový obrat v hodnotě 11,7 miliardy USD s meziročním nárůstem o 21%. Po odečtení všech nákladů společnosti meziročně vzrostl čistý zisk o 36% na 4,1 miliardy USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 11,241 miliardy USD s vlastním kapitálem 7,471 miliardy USD. Společnost zaměstnává 11.528 kmenových pracovníků.

Společnost NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 0,44% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,64 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy. Poslední den pro nákup akcií NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date byl stanovený na 30. května 2019 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 21. června 2019. Akcie společnosti se stala aktuálně velice oblíbená pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, díky zveřejněným hospodářským výsledkům za 1Q 2020, ale také díky spolupráci v segmentu autonomních vozidel se společnostmi UBER a Volkswagen (OTCPK-VLKAY) v oblasti vývoje platformy pro umělou inteligenci a aktuálně známému dni pro vyplacení kvartální dividendy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena na 183,57 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.