TEST
Společnost Nvidia Corporation zvyšuje tržby - FXGlobal
cover

Společnost NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) nedávno reportovala hospodářské výsledky za Q2 2020, které předčily očekávání světových analytiků. Společnost vykázala zisk na akcii ve výši 1,01 USD, čímž překonala odhady trhu o 0,31 USD. Společnost také utržila celkový obrat 2,579 miliardy USD s čistým ziskem 552 milionů USD. Zakladatel společnosti a generální ředitel pan Jensen Huang pro veřejná média řekl. ,,Dosáhli jsme růstu napříč všemi našimi platformami.´´ Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA), která obchodního dne 15. října 2019 vzrostla o 5,28% na hodnotu 196,37 USD za akcii.

NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) je americká technologická společnost, která má sídlo v Santa Clara v Kalifornii v USA a byla založena v dubnu roku 1993. Generálním ředitelem a prezidentem společnosti je Jensen Huang. Společnost navrhuje grafické procesory (GPU) pro herní a profesionální trh, stejně jako systémy čipů (SoC) pro mobilní a automobilový trh. Od roku 2014 společnost NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) rozšířila své zaměření do odvětví vývoje herních profesionálních vizualizací, datových center a umělé inteligence.

Tržby společnosti NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) jsou rozděleny do pěti segmentů: hry, datová centra, vizualizace, automobilový průmysl a (OEM) společně s IP. Společnost NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) mimo jiné předčila očekávání světových analytiků v odvětví tržeb z datových center také za celý rok 2019, ale také díky nedávnému prohloubení spolupráce v segmentu autonomních vozidel uzavřením partnerství se společnostmi UBER a Volkswagen (OTCPK-VLKAY) pro vývoj platformy pro umělou inteligenci. Společnost očekává silný nárůst tržeb ve třetím čtvrtletí, kde by měly tržby dosáhnout výše 2,9 miliardy USD s odchylkou okolo 2%. Hrubá obchodní marže (GAAP) by se měla taktéž příznivě vyvíjet, a to s nárůstem okolo 62 – 62,5%. Provozní výdaje (GAAP) společnost očekávají okolo 950 milionů USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA), která utržila za fiskální rok 2019 celkový obrat v hodnotě 11,7 miliardy USD s meziročním nárůstem o 21%. Po odečtení všech nákladů společnosti meziročně vzrostl čistý zisk o 36% na 4,1 miliardy USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 11,241 miliardy USD s vlastním kapitálem 7,471 miliardy USD. Společnost zaměstnává 11.528 kmenových pracovníků.

Společnost NVIDIA Corp (NASDAQ-NVDA) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 0,35% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,64 USD na akcii. Akcie společnosti se stala aktuálně velice oblíbená pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, především díky kladným hospodářským výsledkům za 2Q2020 a vysokým odhadům následujícího čtvrtletí. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat ve střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla stanovena cílová cena s vysokým odhadem na hodnotu 250 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.