TEST
Společnost Philip Morris International a její výhled - FXGlobal
cover

Společnost Philip Morris Inc. (NYSE-PM) 23. ledna 2019 na ekonomickém fóru v Davosu vyzvala k novému řešení hlavních globálních zdravotních problémů. Společnost v této výzvě vyzývala především řešení chronických problémů, jako je obezita, alkoholismus, kouření, STD nebo zneužívání opiátů. Společnost tak vyzývá k uzavření bílé knihy pod názvem Veřejné zdraví. Tento dokument zahrnuje fakta ze 31 zemí světa, kde bylo dotazováno 30.000 lidí ohledně názorů na veřejné zdraví, technologií a inovací. Společnost Philip Morris Inc. (NYSE-PM) také mimo jiné nedávno reportovala hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí roku 2018, ve kterém zaznamenala silný nárůst tržeb a překonala očekávání světových analytiků. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Philip Morris Inc. (NYSE-PM), která obchodního dne 25. ledna 2019 vzrostla o 1,65% na hodnotu 72,73 USD za akcii.

Philip Morris Inc. (NYSE-PM) je americká nadnárodní společnost, která vyvíjí a vyrábí cigarety a tabák ve více jak 180 zemích. Společnost byla založena roku 1847. Sídlo společnosti se nachází v New Yorku v USA a je dceřinou společností Altria Group. Generálním ředitelem společnosti Philip Morris Inc. (NYSE-PM) je André Calantzopoulos. Mezi nejuznávanější a nejprodávanější produkty společnosti patří značka cigaret Marlboro. Společnost byla v letošním roce zařazena do žebříčku amerických společností v oblasti nejvyšších tržeb na 108 místo.

Společnost Philip Morris Inc. (NYSE-PM) v meziročním porovnání zaznamenala nárůst tržeb o 0,4% na 7,504 miliardy USD, provozní zisk ve vyšší o 2,2% na 3,156 miliardy USD a nárůst čistého zisku o 13,7% na hodnotu 2,247 miliardy USD. Společnost dlouhodobě zaznamenává pokles poptávky po jejich produktech, nicméně vzhledem k rostoucím cenám tabákových výrobků stále zaznamenává nárůst tržeb. Na kladných hospodářských výsledcích za 3Q 2018 se také podepsal nový produkt, a to tip elektronické cigarety IQOS. Tento nový tip představuje oproti běžným cigaretám méně škodlivých látek a lepší chuť tabáku. Elektronických cigareta IQOS obsahuje sofistikovanou elektroniku, která nahřívá speciální náplně HEETS, která zajišťuje opravdovou chuť tabáku, bez kouře a bez popela. Díky této nové technologie IQOS již nejsou cítit po kouři vlasy a oblečení. Společnost také v tiskové správě pro veřejná média uvedla, že se forma užívání tabáku dynamicky mění a vizí společnosti je budoucnost bez kouře. Společnost za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 78,098 miliard USD s provozním ziskem 11,503 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 6,341 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 42,968 miliardy USD a zaměstnává 80.600 kmenových pracovníků.

Společnost Philip Morris Inc. také prostřednictvím tiskové zprávy zveřejnila celoroční výhled v oblasti růstu akcie (NYSE-PM), kde očekává nárůst akcie v rozmezí 4,97 až 5,02 USD. Společnost také vyplácí svým akcionářům pravidelné atraktivní dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 6,27% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 4,56 USD na akcii. Akcie společnosti Philip Morris Inc. (NYSE-PM) se stala velice atraktivní u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií především díky zveřejněným kladným hospodářským výsledkům za 3Q 2018, ale také díky novému tipu elektronické cigarety s novou technologii IQOS. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla průměrná cílová cena akcie stanovena na hodnotu 89,50 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.