TEST
Společnost Raytheon Corp. zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2017 - FXGlobal
cover

Společnost Raytheon Corporation (NYSE-RTN) nedávno oznámila své hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2017. Čistý zisk za čtvrté čtvrtletí 2017 vzrostl oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku o 8 % na hodnotu 6,8 miliard USD. Celkový obrat společnosti za celý rok 2017 vzrostl oproti předchozímu roku o 5,1 % na 25,3 miliard USD. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií právě společnosti Raytheon Corporation (NYSE-RTN). Cena akcie od začátku tohoto roku k obchodnímu dni 16. února 2018 vzrostla o 15,91 % a tento obchodní den uzavřela na aktuální hodnotě ve výši ceny 217,73 USD za akcii.

Společnost Raytheon Corporation (NYSE-RTN) je významným americkým dodavatelem pro americkou armádu v oblasti obrany, zbraní, vojenské a komerční elektroniky. Společnost se od roku 2007 začlenila mezi společnosti, které se zaměřují na vývoj speciálních firemních a armádních letadel. Společnost Raytheon Corporation (NYSE-RTN) také drží světové prvenství v oblasti vývoje a výroby armádních řízených střel. Společnost byla založena v roce 1922 pod názvem Reincorporated Company, která se v roce 1928 přejmenovala na současnou Raytheon Corporation (NYSE-RTN). Sídlo společnosti se nachází ve městě Waltham ve státě Massachusetts v USA. Více než 90% výnosů společnosti Raytheon Corporation bylo získáno prostřednictvím smluv s armádou a od roku 2012 byla společnost pátým největším vojenským dodavatelem na světě. Od roku 2015 je společnost třetím největším dodavatelem v oblasti zbraní a produktů pro obranu ve Spojených státech.

Předseda a generální ředitel společnosti Raytheon Corporation (NYSE-RTN) Thomas A. Kennedy řekl: „Raytheon dosáhl rekordních prodejů a silného cashflow v roce 2017, což odráží pokračující tvrdou práci týmu Raytheon. Obrovské rezervy v našich službách a široké portfolio osvědčených technologických řešení poukazuje na vysokou konkurenceschopnost naši společnost i do budoucna.“ „Společnost Raytheon Corporation (NYSE-RTN) vytvořila silný provozní peněžní tok jak za čtvrté čtvrtletí roku 2017, tak za celý rok.“ Kromě toho společnost ve čtvrtém čtvrtletí poskytla příspěvek na penzijní připojištění ve výši 1,0 miliardy USD, kde oproti předchozímu roku tento příspěvek zdvojnásobila. Generální ředitel a předseda společnosti Raytheon Corporation (NYSE-RTN) Thomas A. Kennedy pro veřejná média také řekl: „Globální poptávka u zákazníků vedla k nárůstu počtu nevyřízených objednávek, což nám v tomto roce 2018 dává dobrý předpoklad k dalšímu růstu tržeb.“ Společnost Raytheon Corporation (NYSE-RTN) za celý fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 25,348 miliard USD s provozním ziskem 3,318 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 2,001 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 30,860 miliard USD s vlastním kapitálem 9,963 miliard USD. Společnost zaměstnává 63.000 kmenových pracovníků.

Společnost také vyplácí již třináctým rokem pravidelné kvartální dividendy, aktuálně dividendový výnos je ve výši 1,47 % p.a.. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti je 3,19 USD na akcii. Společnost se stala aktuálně velice žádanou u soukromých investorů, ale i u nadnárodních korporací pro nákup akcií především díky skutečnostem, kdy společnost nedávno oznámila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2017, když čistý zisk za čtvrté čtvrtletí roku 2017 vzrostl oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku o 8% na hodnotu 6,8 miliard USD a celkový obrat společnosti za celý rok 2017 vzrostl oproti předchozímu roku o 5,1 % na 25,3 miliard USD. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 232,35 USD za akcii.

 

 

Team analytiků FX Global.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.