TEST
Společnost Royal Caribbean Cruises Ltd. staví největší cestovní loď - FXGlobal
cover

Společnost Royal Caribbean Cruises Ltd. (NYSE-RCL) aktuálně staví své nejnovější plavidlo Royal Caribbean. Loď Symphony of the Seas bude největší výletní lodí na světě a dokončena bude již v dubnu roku 2018. Její plocha bude 1 188 stop a šířka 215 stop. Loď bude disponovat 16 patry a bude vážit 230.000 giga tun, což je o 3.000 tun víc, než má současná držitelka rekordů, loď Royal Caribbean Harmony of the Seas.  Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily jejich zájem o akcie společnosti Royal Caribbean Cruises Ltd. (NYSE-RCL), cena akcie této společnosti od začátku roku 2018 k obchodnímu dni 26. ledna 2018 vzrostla o 13,16  % na aktuální hodnotu 134,98 USD za akcii s denním růstem o 2,31 % ceny akcie  a v ročním porovnání cena této akcie NYSE-RCL zaznamenala růst o 41,13 % za posledních 52 týdnů.

Royal Caribbean Cruises Ltd. je americká globální plavební společnost, která byla založená v roce 1997. Sídlo společnosti se nachází v Miami na Floridě v USA. Generálním ředitelem společnosti Royal Caribbean Cruises Ltd. je Richard D. Fain. Společnost je po Carnival Corporation & plc druhým největším provozovatelem výletních plaveb na světě. Od března roku 2009 společnost Royal Caribbean Cruises Ltd. vlastní tři výletní linky: Royal Caribbean International, Celebrity Cruises a Azamara Club Cruises. Tyto linky mají dohromady 50% podíl v TUI Cruises a 49% v Pullmantur Cruises a CDF Croisières de France.

Nová loď Symphony of the Seas, která se aktuálně vyrábí, bude mít kapacitu 5.494 míst ve dvojlůžkových pokojích a bude vybavena 2.775 pokoji pro hosty, což je o 28 pokojů více než měla předchozí největší výletní loď Harmony of the Seas. Nová loď Symphony of the Seas má stejné vlastnosti, jako předchozí model, včetně 10 podlažních Ultimate Abyss vodních skluzavek, Bionic Barů, kde jsou nápoje podávány robotem a sedmi tematických „čtvrtí“ na palubě. Nové plavidlo také nabídne rysy jedinečné pro novou loď, které ještě nebyly odhaleny. Pro novou loď se aktuálně upravují a budují přístavní terminály a loď stráví letní období od dubna do října 2018 v Evropě, kde popluje do Barcelony, na Mallorcu, Provance, Florencie, Pisy, Říma a Neapole. V Miami budou mít nový přístavní terminál pro tuto obří loď hotový koncem tohoto roku. Loď také vypluje dne 17. listopadu 2018 na svou první cestu po Karibiku. Rezervace pro své obě plavební cesty jak po středomoří, tak po Karibiku jsou již v prodeji. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií společnosti Royal Caribbean Cruises Ltd., která za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 8,496 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 1,315 miliard USD. Společnost disponuje vlastním kapitálem v hodnotě 9,121 miliard USD a zaměstnává 66.000 kmenových pracovníků.

Společnost Royal Caribbean Cruises Ltd. (NYSE-RCL) také vyplácí svým akcionářům již šestým rokem pravidelné kvartální dividendy, aktuální dividendový výnos je 1,78 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 2,40 USD na akcii. Společnost je aktuálně velice atraktivní pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních korporací především díky vysoce atraktivní výstavbě nejnovějšího plavidla společnosti Royal Caribbean, lodi Symphony of the Seas, která bude největší výletní lodí na světě. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, průměrná cílová cena byla stanovená na hodnotu 141,39 USD za akcii.

 

 

 

Team analytiků FX Global.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.