TEST
Společnost Starbucks Corp. utražila 6,3 miliardy USD za 3 Q 2018 - FXGlobal
cover

Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku 2018. Toto reportované čtvrtletí společnosti Starbucks Corporation zaznamenalo nárůst celkového obratu o 11% a společnost utržila celkový obrat v hodnotě 6,3 miliardy USD. Prezident a generální ředitel společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) Kevin Johnson pro veřejná média řekl, že společnost zaznamenala ve třetím čtvrtletí letošního roku 2018 vysokou výkonnost, která odráží úspěšnou realizaci strategických priorit společnosti. Společnost dosáhla 14% nárůst zákazníků ve věrnostním programu Starbucks Rewards TM, který má aktuálně 15,1 milionů členů. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX), kdy cena akcie NASDAQ-SBUX obchodního dne 3. srpna 2018 byla na hodnotě 52,23 USD za akcii s jednodenním růstem o 1,06 %.

Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) je mezinárodním výrobcem kávy a největším obchodním řetězcem kaváren na světě, byla založena před 47 lety, 31. března 1971 a sídlí v Seattlu, v americkém státě Washington. Tento největší obchodní řetězec provozuje 28.720 kaváren v 77 zemích světa, z čehož přes 13 tisíc se nachází v USA, téměř 2 tisíce v Číně, více jak 1500 v Kanadě, více jak 1 tisíc v Japonsku a více jak 900 ve Velké Británii.  26 prodejen se nachází v České Republice. Společnost prodává překapávanou kávu, espresso, teplé nápoje, ostatní teplé i chladné nápoje, praženou kávu, saláty, teplé i chladné sendviče, pečivo, svačinky, a také hrníčky nebo pohárky. V zábavné divizi přes nahrávací společnost Hear Music prodává také knihy, hudbu a filmy. Mnoho produktů je v nabídce sezónně, nebo s ohledem na umístění pobočky. V USA jsou zmrzliny a kávy značky Starbucks k dostání i v samoobsluhách. Od založení v Seattlu, kdy společnost byla místní pražírna a prodejna kávy, se rozšířila velice rychle. V devadesátých letech řetězec otvíral každý pracovní den novou pobočku, což pokračovalo i na začátku nového tisíciletí. V polovině devadesátých let byl otevřen první obchod v Kanadě a nyní tvoří pobočky mimo Severní Ameriku až třetinu z celkového podílu.

Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) mimo jiné také otevřela 511 nových restaurací. Prezident a generální ředitel společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) Kevin Johnson se netají základní strategii společnosti, která má podle jeho vyjádření tři základní kameny. A ty jsou: 1) zvyšování angažovanosti v digitálním prostředí, 2) rostoucí potenciál v Číně, a 3) úspěch značky v oblasti vývoje kaváren s vlastními pražírnami Starbucks Reserve. Generální ředitel společnosti také řekl, že strategie společnosti Starbucks je správná a dále bude odrážet její další růst. „Společnost Starbucks Corporation zaznamenala příjmy a zisky ve třetím čtvrtletí, které opět odrážejí základní sílu značky Starbucks v oblasti podnikání na celém světě“, řekl Kevin Johnson. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory i nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX), která za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 22,387 miliard USD s provozním ziskem 4,335 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 2,885 miliard USD.  Celková aktiva společnosti jsou 14,366 miliard USD s vlastním kapitálem 5,450 miliard USD.  Společnost zaměstnává 238.000 kmenových pracovníků.

Společnost ve své tiskové zprávě uvedla, že za své třetí fiskální čtvrtletí 2018 vyplatila svým akcionářům 1,3 miliardy USD prostřednictvím kombinace dividend a zpětného odkupu akcií. Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ- SBUX) pravidelně vyplácí svým akcionářům kvartální dividendy. Aktuálně je dividendový výnos 2,76 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 1,44 USD na akcii. Společnost také nedávno zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude dne 8. srpna 2018 a Pay Date (datum vyplacení dividendy), který byl stanovený na 24. srpna. Akcie společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ- SBUX) se aktuálně těší veliké oblibě u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky zveřejněným hospodářským výsledkům společnosti za třetí fiskální čtvrtletí, kde zaznamenala nárůst celkového obratu o 11% na hodnotu 6,3 miliardy USD, ale také díky pozitivně perspektivnímu výhledu této společnosti jako je například  otevření dalších 511 nových restaurací Starbucks, a také díky aktuálně známému datu pro výplatu atraktivní kvartální dividendy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu růst ceny akcie (NASDAQ- SBUX) se stanovením průměrné cílové ceny této akcie NASDAQ-SBUX na hodnotu 58,30 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.