cover

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) zaujala soukromé investory a nadnárodní investiční korporace díky vyslyšení proseb od stávajících zákazníků, kteří vlastní vůz Tesla. Společnost rozšířila paletu služeb přesně na míru a přání svých stávajících zákazníků, kteří vlastní vůz Tesla. První funkce hlídá zaparkované auto, druhá potěší vašeho čtyřnohého mazlíčka. Přidání těchto dvou nových funkcí do vozů americké automobilky potvrdil sám zakladatel značky Tesla, pan Elon Musk na Twitteru. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), která obchodního dne 10. května 2019 byla na hodnotě 239,52 USD za akcii.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty při běhu. Společnost se zabývá dvěma odvětvími: a to automobilovým průmyslem, generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky, nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. Ke dni 31. prosince roku 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) aktuálně nabízí také třetí model, s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny sedan, a který je určený pro masový trh, ale společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro použití v domácnostech a komerčním účelům.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) se snaží maximálně vyjít vstříc svým klientům a je tomu důkazem skutečnost majitele vozu Tesla, Joshe Atchleye, který se prostřednictvím zprávy na Twitteru tázal pana Elona Muska, jestli by v Tesle Modelu 3 nemohl být režim pro čtyřnohé mazlíčky, který by mohl obsahovat zapnutou hudbu, klimatizací a s textem na obrazovce ve smyslu „jsem v pořádku, páníček bude brzy zpátky“. Tuto prosbu, ale také funkci hlídání zaparkovaného auta společnost Tesla, Inc. splnila. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Tesla, Inc., která také pro veřejná média uvedla, že mezi její největší zákazníky po nové Tesle Modelu 3 v Evropě patří Francie, Německo a Španělsko. Společnost Tesla, Inc. má také mimo jiné v plánu již tento rok zahájit evropskou misi v oblasti dodávek vozů Tesla Modelu 3 a to s kapacitou 3.000 vozů týdně. Vozidla jsou přivážena do přístavu Zeebrugge v Belgii a následně rozváženy do jednotlivých evropských států přepravní společností International Car Operators. Nedávná analýza zakladatele Centra automobilového výzkumu (CAR), pana Ferdinanda Dudenhöffera na Duisburg-Essenské univerzitě v Německu ukázala, že by v Německu mohla Tesla prodávat až 20 tisíc kusů Tesla Modelu 3 ročně. Společnost za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 21,461 miliard USD s provozním ziskem 4,042 miliardy USD. Celková aktiva společnosti byla 29,740 miliard USD s vlastním kapitálem 4,923 miliard USD. Společnost zaměstnává 45.000 kmenových pracovníků.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) se stala velice lákavou pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky vyslyšení proseb zákazníků Tesly u majitele společnosti Tesla, Inc., Elona Muska v oblasti nových funkcí dle požadavku zákazníků, ale také díky zahájení evropské mise v oblasti dodávek vozů Tesla Modelu 3 a to s kapacitou 3.000 vozů týdně. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 326,45 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.