cover

Společnost Tesla, Inc. vyslyšela zákazníky

 

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) zaujala soukromé investory a nadnárodní investiční korporace díky vyslyšení proseb od stávajících zákazníků, kteří vlastní vůz Tesla. Společnost rozšířila paletu služeb přesně na míru a přání svých stávajících zákazníků, kteří vlastní vůz Tesla. První funkce hlídá zaparkované auto, druhá potěší vašeho čtyřnohého mazlíčka. Přidání těchto dvou nových funkcí do vozů americké automobilky potvrdil sám zakladatel značky Tesla, pan Elon Musk na Twitteru. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), která obchodního dne 7. března 2019 vzrostla o 0,13% na hodnotu 276,59 USD za akcii.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty při běhu. Společnost se zabývá dvěma odvětvími: a to automobilovým průmyslem, generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky, nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. Ke dni  31. prosince roku 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) aktuálně nabízí také třetí model, s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny  sedan, a který je určený pro masový trh, ale společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro použití v domácnostech a komerčním účelům.

Již koncem loňského roku 2018 se majitel vozu Tesla, Josh Atchley prostřednictvím zprávy na Twitteru tázal pana Elona Muska, jestli by v Tesle Modelu 3 nemohl být režim pro čtyřnohé mazlíčky, který by mohl obsahovat zapnutou hudbu, klimatizací a s textem na obrazovce ve smyslu „jsem v pořádku, páníček bude brzy zpátky“. Tuto prosbu, ale také funkci hlídání zaparkovaného auta společnost Tesla, Inc. splnila. Společnost také zaujala investory díky první lodi, která dorazila z USA poprvé do Evropy s novými modely vozů Tesla Model 3. První loď s vozy Tesla Model 3 dorazila do belgického Zeebruge a následně vozy Tesla Model 3 zamířily k prvním zákazníkům z Belgie a Nizozemska. Společnost za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 21,461 miliard USD s provozním ziskem 4,042 miliardy USD. Celková aktiva společnosti byla 29,740 miliard USD s vlastním kapitálem 4,923 miliard USD. Společnost zaměstnává 45.000 kmenových pracovníků.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) se stala velice lákavou pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky vyslyšení proseb zákazníků Tesly u majitele společnosti Tesla, Inc., Elona Muska v oblasti nových funkcí dle požadavku zákazníků, ale také díky první dodávky nových vozů Tesla Model 3 prostřednictvím lodi s USA do Evropy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 326,45 USD za akcii.

 

 

 

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.