TEST
Společnost Tesla, Inc. zaznamenala rekordní čtvrtletí - FXGlobal
cover

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) se stala velice oblíbenou akcií u investorů po té, co zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí, které překonalo obavy světových analytiků a naopak velice mile překvapilo, protože společnost zaznamenala vůbec poprvé v historii ve čtvrtletních výsledcích nejvyšší zisk. Společnost nazvala tento kvartál za historicky nejúspěšnější a jeho šéf Elon Musk slíbil, že budoucnost bude ještě lepší. Společnost reportovala čistý zisk v hodnotě 312 milionů USD díky silnému nárůstu prodejů Tesla Modelu 3 sedan. Společnost tento model označuje, jako klíčový, který pomůže společnosti Tesla, Inc. dále rozšířit globální výrobu. Společnost také zaznamenala kladné cash flow a to v hodnotě 881 milionů USD. Americká automobilka Tesla zažila průlom, když ve třetím čtvrtletí letošního roku skončila s kladným cash flow. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA). Cena akcie (NASDAQ-TSLA) obchodního dne 21. listopadu 2018 byla na hodnotě 338,19 USD za akcii.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty při běhu. Společnost se zabývá dvěma odvětvími: a to automobilovým průmyslem, generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky, nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. Ke dni  31. prosince roku 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) aktuálně nabízí také třetí model, s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny  sedan, a který je určený pro masový trh, ale společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro použití v domácnostech a komerčním účelům.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) za 3Q 2018 také zaznamenala rekordní počet vyrobených vozů Tesla, kterých vyrobila 80.142, s toho 53.239 vozů Modelu 3. Tesla Model 3 se aktuálně prodává za 46 tisíc USD, což je oproti zaváděcí ceně zlevnění o 4.000 USD. Společnost také uvedla, že přijatelná cílová cena tohoto modelu, na kterou by se chtěla v následujících čtvrtletích dostat je 35 tisíc USD. Pro splnění tohoto cíle společnost pokračuje v rozšiřování výroby v Číně, kam plánuje přesunout část výroby sedanů. Pro celý rok 2018 má společnost za cíl dodat 100 tisíc kusů Modelu 3 a 100 tisíc Modelu X. Provozní náklady by měly ve 4Q 2018 růst jen nepatrně. Celkové výdaje za rok 2018 by měly být lehce pod 2,5 miliardy USD, což je v souladu s předchozím výhledem. Tyto výdaje se také použijí na výstavbu dalších nových nabíjecích stanic v Evropě. Aktuálně má společnost v Evropě 430 nabíjecích stanic se 3.600 nabíjecími stojany. Společnost také aktuálně pracuje na dalších úpravách modelu 3, který společnost nabídne také v luxusnějším provedení. Společnost za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 11,76 miliard USD. Celková aktiva společnost byla 28,66 miliard USD s vlastním kapitálem 4,24 miliard USD. Společnost zaměstnává 45.000 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) jsou aktuálně velice žádané u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky zveřejnění hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí 2018, které dopadlo nad očekávání světových analytiků, ale také díky tvrzení šéfa Tesly, Inc.,  Elona Muska, který slíbil v dalších čtvrtletích ještě vyšší zisky a další postupné navyšování výroby vozů Tesla. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla stanovena cílová cena s vysokým odhadem na hodnotu 500 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.