TEST
FX Global, NEWS - Tesla Inc. vyhrála soudní spor a získala možnost prodeje v státe Missouri
cover

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) vyhrála soudní spor, který společnosti umožňuje přímý prodej svých elektromobilů v americkém státě Missouri. Díky této skutečnosti se společnost může těšit na možnost přímého prodeje svých elektromobilů v americkém státě Missouri. Vyjma toho společnost i nadále rozšiřuje svoji prodejní síť, a to nejen v USA, ale zejména v Evropě a zároveň zvyšuje produkci výroby elektromobilů značky Tesla. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem investorů o akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), cena akcie od začátku roku 2017 k obchodnímu dni 8. prosince 2017 vzrostla o 47,47 % na aktuální hodnotu 315,13 USD za akcii s denním růstem o 1,25 % své ceny a tato akcie NASDAQ-TSLA v ročním porovnání za 52 týdnů přinesla svým investorům díky růstu své ceny hrubý profit ve výši 63,88 procent.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty v běhu. Společnost se zabývá dvěma odvětvími, a to automobilovým průmyslem a generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. K 31. prosinci 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) aktuálně nabízí také třetí model s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny sedan a který je určený pro masový trh, ale společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro použití v domácnostech a ke komerčním účelům.

Federace automobilových klubů v Severní Americe Missouri Automobile Association, která má více než 58 milionů členů ve Spojených státech a Kanadě, v roce 2015 zažalovala společnost Tesla, Inc. ohledně udělení povolení společnosti Tesla Inc. ve státě Missouri v USA realizovat přímý prodej elektromobilů zákazníkům, při kterém společnost obešla licencované auto dealery. Společnost se díky tomuto dlouholetému sporu, který dopadl vítězně pro společnost Tesla, Inc., může těšit v budoucnu na navýšení svých tržeb z prodejů ve státě v Missouri. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 7 miliard USD. Celková aktiva společnost jsou 22,66 miliard USD s vlastním kapitálem 4,75 miliard USD. Společnost aktuálně zaměstnává přes 33.000 kmenových pracovníků.

Titul společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních korporací především díky vyhranému soudnímu sporu, který společnosti umožňuje přímý prodej svých elektromobilů v americkém státě Missouri, ale také díky více než 400.000 novým předběžným objednávkám u svých zákazníků na nový vůz Tesla 3. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze  již v krátkodobém investičním horizontu očekávat růst ceny akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), kdy průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 325,82 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.