TEST
Společnost Visa Inc. opět žádaná u investorů - FXGlobal
cover

Společnost Visa Inc. (NYSE-V) se aktuálně těší veliké oblibě u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací díky tomu, že se stala oficiálním partnerem platebních technologií u módních událostí New York Fashion Week. První výstava, kde byl projekt spuštěn, se konala 6. září 2018 v New Yorku. Na již konané výstavě a dalších, které budou následovat, mohou spotřebitelé zaznamenat nové způsoby placení, včetně plateb bezkontaktními kartami a zařízeními v inovativním maloobchodním prostředí prostřednictvím bezkontaktních prodejních automatů. Tento revoluční způsob placení má zvýší rychlost, pohodlí a bezpečnost platebních transakcí formou bezkontaktního placení v maloobchodní sféře. Viceprezidentka marketingu pro Severní Ameriku, Mary Ann Reilly, řekla: „Neustále zkoumáme možnosti sponzoringu, které nám pomohou diverzifikovat naši značku, oslovit nové publikum a přitom poskytovat zkušenosti, které řídí obchodní priority. Jsme nadšeni, že jsme zahájili úzkou spolupráci se společností Visa. Inc, která přináší naším zákazníkům naši vizi v oblasti bezkontaktních plateb do života.“ Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Visa Inc. (NYSE-V). Cena akcie (NYSE-V) obchodního dne 18. října 2018 byla na hodnotě 139,29 USD za akcii.

Společnost byla založena již před 59 lety jako BankAmericard. Časem změnila své logo a jméno na Visa Inc. (NYSE-V). Hlavní sídlo společnosti se nachází ve městě Forest City ve státě Kalifornia v USA.  Společnost nabízí velmi širokou škálu platebních systémů včetně vlastních produktů, programů umožňující bezpečný a rychlý převod peněz mezi obchodníky a bankou platící zákazníky, a to především na bázi bezhotovostních převodů peněz s poskytnutím garancí uskutečněných plateb včetně různých druhů pojištění, bezpečného používání platebního systému, jak pro uživatelé platebních karet, tak i pro provozovatelé platebních terminálů apod. V současnosti tato společnost se svými platebními službami proniká i do v současnosti kontroverzního arabského obchodního světa a již nyní spolupracuje s předními islámskými bankami, zejména s Bank Emirates na území Spojených arabských emirátů. Taktéž udržuje rozsáhlé obchodní spojení na asijském kontinentu včetně Číny, kde navázala společnost Visa Inc.(NYSE-V) spolupráci s představiteli China Merchants Bank a Shanghai.

O společnosti Visa Inc. je známo, že poslední čtvrtletí v roce je pro společnost nejsilnější v oblasti tržeb, a to především díky amerického svátku Díkuvzdání a celosvětovým Vánočním svátků. Tato nadnárodní společnost se světovou elektronickou sítí plateb, Visa Inc., jako největší provozovatel sítě platebních karet na světě, zaznamenala oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku nárůst celkového obratu o 15 % v hodnotě 5,2 miliard USD a nárůst čistého zisku meziročně o 13% v hodnotě 2,3 miliardy USD. Společnost také pro veřejná média uvedla, že očekává ve výhledu na celý letošní rok 2018 dvouciferný nárůst tržeb s meziročním nárůstem přes 60% a nárůst klientely okolo 21,5 až 22,0 %. Tyto skutečnosti vyjma spolupráce s New York Fashion Week zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Visa Inc. (NYSE-V), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 18,358 miliard USD s provozním ziskem 12,144 miliard USD. Po odečtení všech nákladů činil čistý zisk 6,699 miliard USD. Celková aktiva společnosti narostla na hodnotu 67,977 miliard USD a vlastní kapitál na hodnotu 32,760 miliard USD. Společnost zaměstnává 15.000  kmenových pracovníků.

Společnost Visa Inc. (NYSE-V) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 0,72% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,00 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy. Poslední den pro nákup akcií společnosti Visa Inc. (NYSE-V) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date, byl stanovený na 15. listopadu 2018 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 4. prosince 2018. Díky tomu, že se společnost stala oficiálním partnerem platebních technologií na výstavách New York Fashion Week a také očekává ve výhledu na celý letošní rok 2018 dvouciferný nárůst tržeb s meziročním nárůstem přes 60% a nárůst klientely okolo 21,5 až 22,0 % se stala akcie společnosti Visa Inc. (NYSE-V) velice oblíbenou pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací. Podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 161,91 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.