TEST
Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) koupila 21st Century Fox - FXGlobal
cover

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) dokončila v celkové hodnotě 71,3 miliardy USD akvizici společnosti 21st Century Fox. Převzetí společnosti trvalo dva roky a to především díky antimonopolním úřadům, které dlouho schvalovaly smlouvy. Tato dohoda podle tiskové zprávy společnosti Walt Disney Co. přinese velké změny v mediálním prostředí a vytvoří společnosti cestu k vytvoření streamovacích služeb Disney Plus, které chce společnost představit ještě letos. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS), která obchodního dne 5. dubna 2019 vzrostla o 0,22% na hodnotu 115,00 USD za akcii.

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) byla založena panem Walt Disneyem a Royem Disneyem dne 16. října roku 1923 v Los Angeles, ve státě Kaliforne v USA. Mezi její obchodní segmenty patří – Media Networks, zábavné parky a resorty, interaktivní produkty a reklamní spotřební produkty. Segment sítě z médií zahrnuje kabelové, pozemní a satelitní vysílaní, distribuci televizních pořadů a radiových stanicích. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také vysílá v segmentu zábavy, společenské akce a animované filmy, hudební nahrávky a živé divadelní hry. Společnost vlastní zábavné parky a letoviska a provozuje Walt Disney World Resort na Floridě, který obsahuje zábavné parky, hotely, restaurace, sportovní areály, konferenční centra, tábořiště, golfová hřiště a parky pro vodní sporty. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také vlastní a provozuje Disneyland Resort v Kalifornii, Disney Vacation Club a Disney Cruise Line. Společnost také provozuje Disneyland Resort v Paříži, Disneyland Resort v Hong Kongu a Disney Resort v Tokyu v Japonsku.

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) díky akvizici společnosti 21st Century Fox, která stojí za zrodem seriálu Simpsonovi a filmovou sérií X-Men, přilákala pozornost diváků a stala se rovným konkurentem technologických společností jako je Amazon a Netflix. Společnost Walt Disney Co. potřebuje televizní zábavné pořady a filmy, aby přesvědčila diváky, že si mají předplatit další streamovací služby a díky této akvizici získává pozici největší nezávislé mediální společnosti na světě. Společnost také mimo jiné vlastní televizi ABC, ESPN a zábavní parky. Společnost také díky převzetí společnosti 21st Century Fox získá divizi televizních stanic FX Networks, National Geographic či podíl Fox ve streamovací službě Hulu. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS), která utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 59,434 miliard USD s provozním ziskem 15,706 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 12,598 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou ve výši 98,598 miliard USD s vlastním kapitálem 52,832 miliard USD. Společnost zaměstnává 201.000 kmenových pracovníků.

Společnost Walt Disney Co.(NYSE-DIS) také vyplácí svým akcionářům pololetní dividendy, kde je aktuálně dividendový výnos 1,53% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,76 USD na akcii. Titul společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS) se stal aktuálně velice atraktivní pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především akvizici společnosti 21st Century Fox, kde lze očekávat podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 126,43 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.