cover

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) již na podzim tohoto roku spustí prostřednictvím studio Walt Disney svůj vlastní streamovací kanál, na němž budou diváci moci sledovat spoustu původních projektů. K nim se mimo jiné přidají i nové animované projekty, které společnost představila na populárním festivalu animované tvorby ve francouzském Annecy. Prvním projektem je nová inkarnace populárních Rescue Rangers (Rychlé roty) a druhým seriál spin-off populární Monster. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS), která obchodního dne 12. června 2019 vzrostla o 0,47% na hodnotu 135,72 USD za akcii.

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) byla založena panem Walt Disneyem a Royem Disneyem dne 16. října roku 1923 v Los Angeles, ve státě Kaliforne v USA. Mezi její obchodní segmenty patří – Media Networks, zábavné parky a resorty, interaktivní produkty a reklamní spotřební produkty. Segment sítě z médií zahrnuje kabelové, pozemní a satelitní vysílaní, distribuci televizních pořadů a radiových stanicích. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také vysílá v segmentu zábavy, společenské akce a animované filmy, hudební nahrávky a živé divadelní hry. Společnost vlastní zábavné parky a letoviska a provozuje Walt Disney World Resort na Floridě, který obsahuje zábavné parky, hotely, restaurace, sportovní areály, konferenční centra, tábořiště, golfová hřiště a parky pro vodní sporty. Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také vlastní a provozuje Disneyland Resort v Kalifornii, Disney Vacation Club a Disney Cruise Line. Společnost také provozuje Disneyland Resort v Paříži, Disneyland Resort v Hong Kongu a Disney Resort v Tokyu v Japonsku.

Společnost Walt Disney Co. (NYSE-DIS) také nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za druhé štvrtletí 2019, ve kterém předčila očekávání světových analytiků. Společnosti oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku vzrostl celková obrat o 2,54% na 14,92 miliard USD a čistý zisk o 85,37% na 5,45 miliard USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Walt Disney Co. , která mimo jiné vývojem a prostřednictvím nových projektu míří na cílovou skupinu lidí, kteří si mohou předplatit streamovací služby společnosti Walt Disney Co. Společnost utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 59,434 miliard USD s provozním ziskem 15,706 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 12,598 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou ve výši 98,598 miliard USD s vlastním kapitálem 52,832 miliard USD. Společnost zaměstnává 201.000 kmenových pracovníků.

Společnost Walt Disney Co.(NYSE-DIS) také vyplácí svým akcionářům pololetní dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 1,30% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,76 USD na akcii. Titul společnosti Walt Disney Co. (NYSE-DIS) se stal aktuálně velice atraktivním pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky novým projektům, které se spustí na podzim tohoto roku, ale také díky nedávno zveřejněným hopsodářským výsledkům za 2Q 2019, které dopadlo nad očekávání světových analytiků. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena byla stanovena světovými analytiky na hodnotu 149,26 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.