TEST
Společnosti Caterpillar Inc.vzrostly tržby o 34,3 procenta - FXGlobal
cover

Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) vykázala nárůst tržeb za čtvrté čtvrtletí roku 2017 oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku o 34,3% na hodnotu 12,9 miliard USD. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 společnost vyplatila peněžní příspěvek na americké důchodové plánování ve výši 1,0 miliardy USD a za předčasný odchod do důchodu dokonce hodnotu 958 USD. Společnost také uvedla, že „významnými katalyzátory“ pro akcie společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) je také daňová reforma, která by měla prodloužit cyklus stavebních prací společnosti Caterpillar Inc. v Severní Americe. Analytici společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) předpovídají silný nárůst ceny akcie, která by se v blízké budoucnosti mohla pohybovat až okolo hranice 180 USD za akcii. Cena akcie společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) byla obchodního dne 23.března 2017 na aktuální hodnotě ve výši 144,29 USD.

Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) je americká společnost, která navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává stavební automobily (buldozery, bagry), stroje, motory, ale také finanční produkty a pojištění prostřednictvím celosvětové obchodní sítě. Caterpillar je předním výrobcem motorového zařízení pro dolování nafty a zemního plynu. Dále společnost vyvíjí a vyrábí průmyslové plynové turbíny a diesel elektrické lokomotivy. Společnost byla založena v roce 1925 v Kalifornii v USA. Aktuálně je sídlo společnosti Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) ve městě Peoria ve státě Illinois v USA.  Společnost se zabývá těžkým strojírenstvím, zejména výrobou zemních strojů (buldozery, bagry) a strojů pro těžební průmysl. Významná je také výroba dieselových a plynových motorů a plynových turbín pro různé použití.

Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) v roce 2018 očekává silný nárůst tržeb díky nárůstu objednávek. Kromě toho existují pozitivní ekonomické ukazatele, protože společnost Caterpillar připravuje své továrny a dodavatele, aby byly připraveni na pokračující růst, a přesto se zaměřila na řízení s pružnou a konkurenceschopnou strukturou v oblasti nákladů. Společnost také začátkem roku zaznamenala více než zdvojnásobení svých tržeb. Konkrétně společnost Caterpillar Inc.  zaznamenala 30% nárůstu prodeje v oblasti stavebních strojů v Asii a Tichomoří. V Severní Americe a Asii společnost zvýšila prodej o více než 70%. Generální ředitel společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) Jim Umpleby řekl: „Zaznamenáváme silný nárůst tržeb v oblasti prodeje stavební a těžební techniky a aktuálně se soustředíme na oblast snižování nákladů ve všech primárních segmentech, kde tyto změny povedou ještě dále ke zvýšení ziskové marže, ale také ke zvýšení objemu prodejů.

Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 45,5 miliard USD s provozním ziskem 4,406 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 754 milionů USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 76,962 miliard USD s vlastním kapitálem přes 13,766 miliard USD a zaměstnává 98.400 kmenových pracovníků.  Společnost Caterpillar Inc. (NYSE-CAT) také svým akcionářům již osmým rokem vyplácí kvartální dividendu, jejíž aktuální výše odpovídá dividendovému výnosu 2,16 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 3,12 USD na akcii. Společnost Caterpillar Inc.  je aktuálně velice oblíbená u soukromých investorů a nadnárodních finančních korporací především díky tomu, že společnost vykázala nárůst tržeb za čtvrté čtvrtletí roku 2017 oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku o 34,3% na hodnotu 12,9 miliard USD a za celý rok 2017 nárůst celkového obratu o 18% na hodnotu 45,5 miliard USD. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 180 USD za akcii.

 

 

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.