TEST
Společnosti Fiat Chrysler očekává silný nárůst tržeb - FXGlobal
cover

Generální ředitel společnosti Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) Sergio Marchionne pro veřejná média uvedl, že společnost svůj vývoj v automobilovém průmyslu směřuje správným směrem a každým rokem zvyšuje svůj obrat. Generální ředitel také uvedl, že společnosti může do pěti let díky využití silného potenciálu značky Jeep zdvojnásobit zisk, jelikož společnost aktuálně představila nový vzhled modelu vozů SUV Jeep Wrangler pro rok 2018. Společnost také již 25. ledna 2018 zveřejní své hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý fiskální rok 2017. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU), cena akcie jen od začátku roku 2018 k obchodnímu dni 17. ledna 2018 vzrostla o 29,60 % na aktuální hodnotu 23,12 USD za akcii s denním růstem o 1,81 %. Celkově pak v ročním porovnání cena této akcie NYSE-FCAU vzrostla o neuvěřitelných 143,62 % za posledních 52 týdnů.

Společnost Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) byla založena dne 12. října 2014 a její sídlo se nachází v Londýně ve Velké Británii. Společnost se zabývá projektováním, výrobou, distribucí a prodejem vozidel.  Předsedou společnosti je John Elkann a generálním ředitelem Sergio Marchionne. Společnost navrhuje, vyrábí, distribuuje a prodává vozidla pod značkami Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep.

Společnost Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) očekává díky vysoké světové poptávce po vozech SUV, která tvoří okolo 20 %, další navýšení zisků v roce 2018. Společnosti se v posledním roce opravdu velice daří a důkazem toho je také nedávné zveřejnění hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí roku 2017, kde společnost oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku zvýšila provozní zisk o 17% na 1,76 miliard USD a čistý zisk dokonce o 50% na 910 milionů USD. Společnost Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) také zveřejnila předpokládané hospodářské výsledky analytiků společnosti, kteří předpovídají za celý rok 2017 celkový obrat v rozmezí 115 až 120 miliard EUR, což by znamenalo nárůst až o 8%. Společnost Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 111,018 miliard EUR s provozním ziskem 6,056 miliard EUR. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk 1,814 miliard EUR. Celková aktiva společnosti jsou na hodnotě 104,34 miliard EUR s vlastním kapitálem 19,35 miliard EUR. Společnost zaměstnává 225.587 kmenových pracovníků.

Společnost Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) se aktuálně těší veliké oblibě pro nákup akcií u svých akcionářů především díky silnému nárůstu tržeb za třetí čtvrtletí 2017, ale také díky očekávanému zveřejnění hospodářských výsledků za celý rok 2017 dne 25. ledna, a také díky analytikům společnosti Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU), kteří předpokládají celkový obrat společnosti za fiskální rok 2017 v rozmezí 115 až 120 miliard EUR, což by znamenalo nárůst až o 8% tržeb. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu pokračující růst ceny této akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 29,79 USD za akcii.

 

Team analytiků FX Global.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.