cover

Společnost Intel Corporation (NASDAQ-INTC) nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku 2018. Již před tímto druhým čtvrtletím společnost zveřejnila své prognózy hospodářských výsledků ve druhém čtvrtletí letošního roku, společnost předpovídala celkové tržby s tolerancí 500 milionů USD na zhruba 16,3 miliardy USD. Tento stanovený cíl se společnosti Intel Corporation povedlo výrazně překonat, když společnost utržila meziroční nárůst o 15% na hodnotu 17 miliard USD. Společnosti se také podařilo zvýšit v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku čistý zisk, který společnost utržila v celkové hodnotě 5,006 miliardy USD. Na tomto nárůstu se mimo jiné podílela koncem minulého roku daňová reforma v USA. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Intel Corporation (NASDAQ-INTC), kdy cena akcie obchodního dne 17.září 2018 byla 45,42 USD za akcii s tím, že v ročním porovnání hodnota této akcie vzrostla o 22,76 % za posledních 52 týdnů.

Společnost Intel Corporation (NASDAQ-INTC) je americká nadnárodní technologická společnost se sídlem v Santa Clara v Kalifornii. Jejím generálním ředitelem je Brian Krzanich. Společnost Intel Corporation je jedou z největších a nejlépe světově ceněnou společností v oblasti polovodičových čipů na světě.  Jedná se o vynálezce x86 série mikroprocesorů, tyto procesory naleznete ve většině osobních počítačů. Společnost Intel Corporation dodává procesory pro výrobce počítačového systému jako je Apple, Samsung, HP a Dell. Společnost také dělá základní desku čipové sady, řadiče síťového rozhraní a integrované obvody, flash paměti, grafické čipy, vestavěné procesory a další zařízení související s komunikací výpočetní technikou.

Společnosti Intel Corporation (NASDAQ-INTC) mimo jiné meziročně vzrostly prodeje serverů a procesorů o 27 % na 5,5 miliardy USD, společnost zaznamenala 51 % celkových tržeb z divize užitkových počítačů Intel – (Client Computing Group), kde obrat činil 8,7 miliardy USD s meziročním nárůstem 6%. Tento nárůst byl způsobený údajně silnou poptávkou po herních počítačích a firemních produktech, kde významnou roli také hrála nová řada notebooků se šesti jádrovými procesory. Společnost Intel Corporation také mimo jiné pro veřejné média sdělila, že se chystá v druhé polovině roku 2019 uvést na trh procesory o velikosti 10nm. Společnost také nedávno začala vyrábět novou generaci modemů XMM pro telefony společnosti Apple, Inc., tedy pro letošní řadu telefonů iPhone 2018 a nedávno zahájila spolupráci se společností Ericsson v oblasti vývoje vysokorychlostní sítě 5G, kde chce společnost dosáhnout milníku s datovým voláním typu end-to-end 5G.

Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Intel Corporation (NASDAQ-INTC), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 62,76 miliard USD s provozním ziskem 17,93 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 9,601 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 123,2 miliard USD s vlastním kapitálem 69,01 miliard USD. Společnost zaměstnává 106.000 kmenových pracovníků. Společnost také ve své tiskové zprávě zveřejnila výhled pro třetí čtvrtletí letošního roku 2018, kde analytici společnosti Intel Corporation očekávají další zvýšení tržeb, a to na hodnotu 18,1 miliardy USD. Společnost Intel Corporation (NASDAQ-INTC) také vyplácí svým akcionářům pravidelnou kvartální dividendu. Dividendový výnos je aktuálně 2,64 % p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,20 USD na akcii.

Společnost se aktuálně stala velice atraktivní pro nákup akcií u investorů, a to především díky zveřejněním hospodářských výsledků za 2 Q roku 2018, díky výrobě nové generace modemů XMM pro telefony iPhone vyráběné společností Apple, Inc., ale také díky spolupráci se společností Ericsson v oblasti vývoje vysokorychlostní sítě 5G. a výhledu společnosti Intel Corporation (NASDAQ-INTC) v oblasti navýšení tržeb ve třetím čtvrtletí 2018 na hodnotu okolo 18,1 miliardu USD. Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávají v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 55,63 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.