TEST
Starbucks Corporation navázala spolupráci se společnosti Nestlé SA - FXGlobal
cover

Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) nedávno oznámila spolupráci se společností Nestlé SA. Společnost Nestlé SA je největší potravinářskou společností na světě, která vyrábí a distribuuje produkty v oblasti výživy pro děti, zdravé stravy, balené vody, kávy, čajů, cukrovinek, mléčných výrobků, zmrzliny, mražených potravin a krmiva pro domácí zvířata. Společnost má sídlo ve Švýcarsku ve městě Vevey. Mezi její nejznámější značky patří Nespresso, Nescafé, Kit Kat, Smarties a Nesquik. V rámci této aliance budou obě společnosti úzce spolupracovat na stávajícím rozvoji pokrmů a drinků s pražené a mleté kávy značky Starbucks, ale také využívat zkušenosti obou firem, aby vytvářely inovace s cílem rozšířit nabídku produktů pro milovníky kávy po celém světě. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX). Cena akcie obchodního dne 9. října 2018 vzrostla o 2,07% na hodnotu 57,71 USD za akcii.

Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) je mezinárodním výrobcem kávy a největším obchodním řetězce kaváren na světě, která byla založena před 47 lety, dne 31. března 1971 a  sídlí v Seattlu, v americkém státě Washington. Tento největší obchodní řetězec provozuje 28.720  kaváren v 77 zemích světa,z čehož přes 13 tisíc se nachází v USA, téměř 2 tisíce v Číně, více jak 1500 v Kanadě, více jak 1 tisíc v Japonsku a více jak 900 ve Velké Británii.  26 prodejen se nachází v České Republice. Společnost prodává překapávanou kávu, espresso, teplé nápoje, ostatní teplé i chladné nápoje, praženou kávu, saláty, teplé i chladné sendviče, pečivo, svačinky, a také hrníčky nebo pohárky. V zábavné divizi přes nahrávací společnost Hear Music prodává také knihy, hudbu a filmy. Mnoho produktů je v nabídce sezónně nebo s ohledem na umístění pobočky. V USA jsou zmrzliny a kávy značky Starbucks k dostání i v samoobsluhách. Od založení v Seattlu, kdy společnost byla místní pražírna a prodejna kávy, se rozšířila velice rychle. V devadesátých letech řetězec otvíral každý pracovní den novou pobočku, což pokračovalo i na začátku nového tisíciletí. V polovině devadesátých let byl otevřen první obchod v Kanadě a nyní tvoří pobočky mimo Severní Ameriku až třetinu z celkového podílu.

Uzavření tohoto partnerství mezi společnostmi Starbucks Corporation a Nestlé SA významně posílí nabídku společnosti Nestlé SA v Severní Americe v oblasti špičkové pražené, mleté a porcované kávy a rovněž otevře značce Starbucks cestu do prodejen potravin a stravovacích zařízení, a to díky globálnímu pokrytí značky Nestlé. Společnost se ve světě angažuje také v oblasti charity, aktuálně například darovala 2 miliony kávových zrnek k obnovení kávových plantáží v Portoriku, které zasáhl hurikán Maria a zničil více než 95% kávových plantáží. Společnost tímto krokem chce pomoct zemědělcům a restartovat tak kávový průmysl na ostrově. Společnost byla již po čtvrté oceněna v Šanghaji jako nejlepší zaměstnavatel Číny letošního roku „Aon Best Employers“ v oblasti vynaložených investic do budování přátelské rodinné atmosféry s hlubokým citem ke kultuře Číny. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX), která za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 22,387 miliard USD s provozním ziskem 4,135 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 2,885 miliard USD.  Celková aktiva společnosti jsou 14,366 miliard USD s vlastním kapitálem 5,450 miliard USD.  Společnost zaměstnává 238.000 kmenových pracovníků.

Společnost Starbucks Corporation také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Aktuálně je dividendový výnos 2,50%  p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,44 USD na akcii. Titul společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ- SBUX) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií a to především díky uzavřenému partnerství se společnosti Nestlé SA v oblasti společné distribuce zboží a vývoje nových produktů v oblasti kávy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie (NASDAQ- SBUX). Průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 57,96 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.