TEST
Tesla, Inc. a její výhled na letošní rok 2018 - FXGlobal
cover

Generální ředitel a předseda společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), Elon Musk předpovídá v letošním roce mnohem vyšší zisk a navýšení tržeb v porovnání s loňským rokem. Elon Musk řekl: „V letošním roce očekáváme, že budeme pokračovat ve vytváření pozitivních čtvrtletních příjmů na pevném základě, kdy plánujeme mít týdně výrobní kapacitu 5.000 vozů Tesla Modelu 3.“ Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace a zvýšily jejich zájem o akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), cena akcie byla obchodního dne 26. dubna 2018 na hodnotě 285,48 USD za akcii.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty v běhu. Společnost se zabývá dvěma odvětvími: automobilovým průmyslem a generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky, nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. K 31. prosinci 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) aktuálně nabízí také třetí model, s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny sedan, a který je určený pro masový trh, ale společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro použití v domácnostech, ke komerčním účelům.

Generální ředitel a předseda společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), Elon Musk také předpovídal v polovině loňského roku, že společnost Tesla, Inc. bude mít výrobní kapacitu vozů Tesla Model 3 až 20.000 vozů týdně, ale tato skutečnost se nenaplnila především díky špatnému načasování v oblasti pomalého budování nových továren, ale také díky nedostatku výrobních kapacit a rozsáhlému vývoji a výroby nových modelů pro letošní rok 2018, nové Tesla Model S, Tesla Roadster 2 a Tesla X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) mimo jiné jako první v historii udělala s novým modelem Tesla Roadster 2 dne 6. února 2018 první krok do vesmíru prostřednictvím své testovací mise na nejvýkonnější raketě současnosti  Falcon Heavy. Raketa je navržena tak, aby splňovala podmínky pro budoucí veřejné lety na měsíc a na Mars. Celý projekt financuje společnost Tesla, Inc. v čele s generálním ředitelem společnosti Elonem Muskem.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 11,76 miliard USD. Celková aktiva společnost jsou 28,66 miliard USD s vlastním kapitálem 4,24 miliard USD. Společnost aktuálně zaměstnává 37.543 kmenových pracovníků. Akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) jsou aktuálně velice žádané u investorů především díky tomu, že Elon Musk předpovídá v letošním roce mnohem vyšší zisk a navýšení tržeb  v porovnání s loňským rokem, a také díky tomu, že společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) plánuje mít týdně výrobní kapacitu 5.000 vozů Tesla Modelu 3. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 347 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.