cover

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) propustila stovky svých zaměstnanců po té, co zveřejnila hodnocení výkonů svých zaměstnanců. Tento krok společnost udělala především díky potřebě zrychlit výrobu nového modelu Tesla 3, který je v provedení sedan, po kterém je aktuálně velký zájem. Předseda společnosti Musk již začátkem roku 2017 řekl, že společnost dodá zakázky odběratelům v objemu 1.000 vozů každý týden. Tesla také plánuje zvýšit ještě do konce roku 2017 výrobu na 5.000 vozů týdně a na 10.000 vozů týdně do konce roku 2018. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), cena akcie NASDAQ-TSLA od začátku letošního roku 2017 k obchodnímu dni 24. října 2017 vzrostla o 57,86 % na hodnotu 337,34 USD za akcii.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty v běhu. Společnost se zabývá dvěma odvětvími: a to automobilovým průmyslem a generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky, nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. K 31. prosinci 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) aktuálně nabízí také třetí model s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny sedan, a který je určený pro masový trh, společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro použití v domácnostech i ke komerčním účelům.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) podle dostupných zdrojů propustila 400 až 700 pracovníků, kteří podle průzkumu společnosti nesplnili kritéria a standardy společnosti pro aktivní zvyšování výrobní produkce. Společnost nejen propouštěla zaměstnance s negativními pracovními výsledky, ale také udělovala bonusy a povýšení v případě zaměstnanců, kteří měli kladné hodnocení. Aktuálně se plně soustředí na dodržení svých cílů v oblasti navyšování výrobních kapacit.  Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) je v současnosti pod tlakem, protože aktuálně čeká více než 450 000 klientů na nový model elektromobilů Tesla 3. Společnost Tesla, Inc. má tento rok v plánu vyrobit 100 000 vozů. Výkonný ředitel společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) Elon Musk má plán v příštím roce 2018 zvýšit produkci elektromobilů Tesla pětinásobně. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 7 miliard USD. Celková aktiva společnost jsou 22,66 miliard USD s vlastním kapitálem 4,75 miliard USD. Společnost aktuálně zaměstnává přes 33.000 kmenových pracovníků.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) se stala aktuálně velice atraktivní k nákupu akcií (NASDAQ-TSLA) pro investory především díky restrukturalizaci společnosti, která se týká nutného zvyšování produktivity výroby těchto vozů značky Tesla, aby dodržela své slovo v oblasti svých cílů, kdy chce vyrábět do konce tohoto roku 5.000 vozů týdně. Společnost Tesla, Inc. má již 400 000 nových, předběžných objednávek u svých zákazníků na nový vůz Tesla 3. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat růst ceny akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 450 USD za akcii v dlouhodobém investičním horizontu.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.