TEST
Tesla, Inc. zaujala nejen elektromobily, nýbrž i střešní solární krytinou - FXGlobal
cover

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) začala přijímat objednávky na svou střešní krytinu s integrovanými fotovoltaickými články. Cena solární krytiny je několikanásobně vyšší než cena klasické střešní krytiny, ovšem při připočtení nákladů na konvenční solární panely je solární krytina Tesly velmi konkurenceschopnou. Tesla začne dodávat své první solární střešní tašky již letos v létě. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), kdy cena akcie byla obchodního dne 5.června 2017 na hodnotě 347,,32 USD za akcii s denním růstem o + 2,20 % své ceny a tato akcie NASDAQ-TSLA  připsala od začátku tohoto roku 2017 navýšení o + 62,53 % své ceny.

Společnost Tesla, Inc., dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty. Společnost se zabývá dvěma odvětvími: automobilovým průmyslem a generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. K 31. prosinci 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost aktuálně nabízí také třetí model s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny  sedan a který je určený pro masové použití na trhu. Společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro využití jak  v domácnostech, tak i k ryze komerčním účelům.

Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) v listopadu minulého roku koupila společnost SolarCity, která vyrábí tradiční solární panely. Společnost koupila Solarcity proto, aby se pokusila přetvořit tuto v současnosti prodělečnou společnost na prémiovou energetickou značku. Zastřešení domu s rozlohou střechy 185 metrů čtverečních ve státě New York by ze 40% pokrytím aktivními solárními krytinovými taškami a akumulátory Powerwall 2 vyšlo po federálních daňových úlevách okolo 50.000 USD. V průběhu 30 let by podle kalkulačky společnosti Tesla, Inc. mělo vyrábět elektrickou energii v hodnotě 64.000 amerických dolarů (USD).

Tento typ solární střešní krytiny je dražší než typická střešní krytina, ale levnější než typická střešní krytina s tradičními solárními panely a bateriemi. Cena za aktivní solární krytinovou tašku se pohybuje okolo 42 USD za čtvereční stopu, tedy zhruba 11.060 CZK za metr čtvereční, což je výrazně nižší cena než byl předběžný odhad, který byl 68 USD na čtvereční stopu. Neaktivní krytinová taška bude stát 11 USD za čtvereční stopu, tedy zhruba 3.000 CZK za metr čtvereční. Tesla na krytinu nabízí záruku po dobu životnosti domu. Podobně jako v případě předobjednávek elektromobilu Tesla Model 3 je nutné, aby zájemci o solární střešní krytinu zaplatili zálohu. Ta činí 1.000 USD pro americký trh, v případě objednávky pro Evropu činí záloha 930 EUR (zhruba 24.700 korun). Tesla zajistí celý proces instalace solární střechy, včetně odstranění stávající střechy, návrhu, vyřízení povolení, instalace a údržby. Společnost odhaduje dobu trvání instalace na zhruba jeden týden. V závěru roku 2017 plánuje společnost na americkém trhu zavést rovněž možnost zajištění financování.

Společnost Tesla Inc. (NASDAQ-TSLA) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 7 miliard USD. Celková aktiva společnost jsou 22,66 miliard USD s vlastním kapitálem 4,75 miliard USD. Společnost aktuálně zaměstnává přes 30.000 kmenových pracovníků. Prozatímní pokusy jiných společností o začlenění solární technologie přímo do střešních tašek se setkaly s mizivým úspěchem a zůstává otázkou, jestli společnost Tesla Inc. (NASDAQ-TSLA) dokáže se svou revoluční novou solární krytinou oslovit spotřebitele stejně, jako se jí daří v případě svých elektromobilů. Na základě těchto skutečností pak analytici makléřských společností předpokládají pokračující růst ceny akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), a to již v střednědobém investičním horizontu.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.