TEST
The Boeing Company v zájmu investorů - FXGlobal
cover

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) podle veřejně dostupných zdrojů prosadila do výzbroje armády USA novou verzi stíhačky F-15X Super Eagle. Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) tak tímto krokem nahradí dvě stě starých stíhaček F-15C a D, které má stále americká armáda ve výzbroji. Společnost také nedávno vyhrála obří zakázku na postavení nových tréninkových letounů Boeing T-X v hodnotě 9,2 miliardy USD pro letectvo USA. Boeing T-X má posloužit jako pokročilý tréninkový letoun pro budoucí generace amerických pilotů. Společnost Boeing Co. bude na tomto projektu spolupracovat se švédskou společností Saab. Společnost také nedávno vyhrála zakázku na helikoptéry, které mají postupně nahradit flotilu starých helikoptér UH-60 Black Hawk u letectva v USA. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií (NYSE-BA), která obchodního dne 3. ledna 2019 byla na hodnotě 310,90 USD za akcii.

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA), společně se svými dceřinými společnostmi, vyvíjí, vyrábí a prodává obchodní letadla, stejně jako poskytuje související podpůrné služby pro komerční letecký průmysl po celém světě. Společnost také zkoumá, vyvíjí, vyrábí, upravuje a podporuje informace týkající se prostoru a obranných systémů, včetně vojenských letadel, vrtulníků a kosmických a raketových systémů. Jeho letadla komerčního segmentu vyvíjí, dále vyrábí a prodává obchodní letadla, kterým poskytuje související podpůrné služby na komerční letecký průmysl. Ve svých segment se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a modifikací vojenských letadel a naváděcími řídícími systémy zbraní a modifikaci produktů a souvisejících služeb, jako je elektronika, strategické rakety a obranných systémů a informačních řešení, mezi ostatními. Společnost Boeing Co.(NYSE-BA) poskytuje služby letadel a systémů. Společnost má i možnost finančních produktů a služeb a skládá se z operativního leasingu, finančního leasingu a z jiného majetku určeného k prodeji.

Server Defence One uvedl, že stíhačka Boeing F-15X je návratem k jednomístné koncepci prvních strojů Boeing F-15A a C, které stále slouží k obraně vzdušného prostoru USA. Do značné míry odpovídá verzi F-15, kterou si objednal Katar. Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) investovala do vývoje stíhačky verze Boeing F-15X celkem pět miliard USD. Společnost také poukázala na skutečnost, kdy nová verze stíhačky Boeing F-15X šetří provozní náklady oproti předchozí verzi za hodinu provozu o 5.000 USD na celkových 27.000 USD. Společnost také nedávno vyhrála zakázku v oblasti výroby tréninkových letounů Boeing T-X a zavázala se dodat americké armádě celkem 351 letounů a 46 simulátorů. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Boeing Co. (NYSE-BA). Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 93,392 miliard USD s provozním ziskem 10,278 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 8,197 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy ve výši 92,333 miliard USD s vlastním kapitálem 412 milionů USD. Společnost zaměstnává svých 141.322 kmenových pracovníků.

Společnost Boeing Co. (NYSE-BA) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 1,64% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 8,22 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu kvartální dividendy. Poslední den pro nákup akcií společnosti Boeing Co. (NYSE-BA) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date byl stanovený na 7. února 2019 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 1. března 2019. Společnost je aktuálně velice lákavá u soukromých investorů a nadnárodní investiční korporací pro nákup akcií (NYSE-BA), díky možné výzbroji USA novou verzi stíhačky Boeing F-15X Super Eagle, ale také díky nedávné výhře obří zakázky na výrobu nových pokročilých tréninkových letounů T-X v hodnotě 9,2 miliardy USD pro letectvo USA a aktuálně známému dni pro vyplacení kvartální dividendy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 417,60 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.